ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

ایجاد انواع وضیعت های پیش نمایش در lllustrator مطلب ویژه

توسط 02 شهریور, 1394 2592 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

در برنامه ی Adobe lllustrator وضعیت های نمایشی مختلفی برای دیدن اسناد ما وجود دارد که در این آموزش میخواهیم این وضعیت های پیش نمایش را برای شما کاربران عزیز توضیح بدهیم.وضعیت پیش نمایش به شما کمک می کند تا بتوانید بهرت یک سند را ویرایش یا طرح جدید خودتان را با توجه به نوع کاری ایجاد کنید . 

1.در ابتدا یک سند در برنامه خود باز نمایید.

همانطور که در آموزش های قبل توضیح داده ایم برنامه ی Adobe lllustrator یک برنامه ی برداری میباشد یعنی عکس ها و اسناد در این برنامه به صورت خیلی دقیق و منظم با خطوط صاف نمایش داده میشوند و کیفیت تصویر با کوچک نمایی و بزرگنمایی عکس در این برنامه هیچ تغییری پیدا نمیکند و در اصل همانند برنامه فتوشاپ نیست که اگر شما یک عکس را بزرگ نمایید از کیفیت عکس کاسته شود و تصویر پیکسل پیکسل گردد.

در برنامه Adobe lllustrator شما میتوانید خیلی راحت با توجه به نوع چاپ عکس یا سند خود، وضعیت پیش نمایش آن را دریافت نمایید و اصلا نیازی نیست که اگر میخواهید یک تصویر را به صورت نقشه بیتی (Bit Map) چاپ نمایید آن را وارد برنامه ی فتوشاپ نمایید تا ببینید خروجی تصویر شما در حالت نقشه بیتی چه شکلی میباشد و کیفیت آن به چه صورت است زیرا همانطور که گفتیم در برنامه ی Adobe lllustrator شما میتوانید وضعیت پیش نمایش در حالت های مختلف دریافت نمایید.

1.برای دیدن یک عکس در حالت پیش نمایش Bit map به صورت زیر عمل نمایید.

2.پس از باز کردن سند خود در برنامه ی Adobe lllustrator از میان سربرگ ها گزینه ی View را باز نمایید و سپس از زیر مجموعه ی گزینه ی Pixel preview را بزنید تا سند و تصویر شما به صورت پیکسلی به نمایش در بیاید.

ایجاد انواع وضیعت های پیش نمایش در lllustrator 1

*زمانی که گزینه ی Pixel preview را انتخاب نمایید خواهید دید که تصویر شما کمی بی کیفیت میشود و خطوط صاف در سند شما به صورت پیکسل های نامرتب در کنار هم به نمایش در می ایند.

3.همچنین در سربرگ View گزینه ی ای به نام Outline قرار دارد که کاربران با زدن این گزینه میتوانند وضعیت طراحی سند خود را ببینند.

برای مثال : زمانی که گزینه ی Outline را بزنید فقط خطوط طراحی شده در سند و تصویر به نمایش کشیده میشوند و مابقی المان های گرافیکی برنامه حذف میشوند و کاربران با استفاده از این گزینه میتوانند متوجه بشوند که چه قسمت هایی از تصویر و سند یک پروژه طراحی شده اند و چه قسمت هایی با استفاده از المان های گرافیکی درست شده اند.

ایجاد انواع وضیعت های پیش نمایش در lllustrator 2

ایجاد انواع وضیعت های پیش نمایش در lllustrator 3

4.زمانی هم که یک کاربر بخواهد سند ساخته شده ی خود را صورت چاپ شده ببیند میتواند با استفاده از گزینه ی Overprint Preview از سربرگ View در خود برنامه ، طرح چاپی سند خود را به راحتی ببیند و هیچ نیازی به چاپ کردن سند نیست.

ایجاد انواع وضیعت های پیش نمایش در lllustrator 4

ایجاد انواع وضیعت های پیش نمایش در lllustrator 5

منتظر آموزش های بعدی Adobe lllustrator باشید.

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 18 شهریور 1394 ساعت 09:54
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا