ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور مطلب ویژه

توسط 10 شهریور, 1394 6754 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

در آموزش * نحوه ساختن Artboard ها در lllustrator* برای شما عزیزان به طور کامل توضیح دادیم که Artboard چه چیزی میباشد و چگونه میتوانیم Artboard بسازیم. در آموزش زیر میخواهیم نحوه استفاده از Artboard هایی را که ساخته ایم برای شما توضیح دهیم.هنگامی که یک کاربر میخواهد بر روی یک Artboard کار کند بسیار راحت میتواند آن را انتخاب نماید و بر روی آن کار خود را انجام دهد و همچنین میتواند،از قسمت بالا سمت چپ هر Artboard متوجه بشود که بر روی کدام Artboard در حال انجام کار میباشد.


نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور 1

2.اما زمانی که تعداد Artboard هایمان زیاد میباشد و یا این که بر روی یک Artboard ، Zoom مینماییم تا کار خود را با دقت بیشتری انجام دهیم ، میتوانیم با استفاده از پایین سمت چپ صفحه متوجه بشویم که در Artboard چندم هستیم و بر روی کدام Artboard کار میکنیم.

نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور 2

3.با استفاده از دو فلش کوچک در سمت چپ و راست عدد Artboard میتوانیم یک Artboard به عقب و یا به جلو برویم.

نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور 3

4. همچنین با استفاده از دو فلشی که در سمت چپ و راست دو فلش بالا در تصویر قرار دارند میتوانیم مستقیم به اولین و یا آخرین Artboard برویم.

نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور 4

Artboard هایی که ساخته ایم قطعا برای یک کار نیستند و هر Artboard برای کار جداگانه ای در نظر گرفته شده است ، برای مثال یکی از آن ها برای صفحه ی وب میباشد ، دیگری برای لوگو و یا کارت ویزیت و ...

پس اندازه ی Artboard های ما در برنامه نباید یکی باشد.

5.وسیله ای که برای تغییر اندازه Artboard ها به کار ما میاید Artboard Tool میباشد که میتوانیم آن را از پنل ابزار سمت چپ انتخاب نماییم.

نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور 5

6.هنگامی که Artboard Tool را انتخاب کردیم ، سپس Artboard مورد نظر خود را انتخاب میکنیم و از طریق مربع هایی که در گوشه های Artboard قرار دارند ، اندازه Artboard خود را تغییر میدهیم.

نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور 6

7.همچنین برای تغییر مکان Artboard هم میتوانیم با همان وسیله Artboard Tool بعد از تغییر اندازه دادن ، Artboard خود را با موس نگه داریم و سپس در هر کجا که خواستیم قرار دهیم.

8.برای اضافه کردن یک Artboard در ابتدا باید Artboard Tool را از میان پنل ابزار ها انتخاب نماییم و سپس از بالای صفحه با انتخاب گزینه ی New Artboard یک Artboard جدید بسازیم.

نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور 7

زمانی که Artboard را ساختید میتوانید با روشی که در بالا گفتیم اندازه و مکان Artboard خود را تغییر دهید.

9.اما اگر میخواهید بسیار دقیق و منظم Artboard خود را تغییر اندازه دهید میتوانید در قسمت بالا سمت راست مقدار طول و عرض Artboard خود را وارد نمایید تا Artboard شما خیلی دقیق تنظیم شود.

نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور 8

10.همچنین میتوانید علامت قفل جلوی مقداردهی طول را فعال نمایید تا اگر مقدار طول را 2 برابر کردید مقدار هم عرض 2 برابر بشود.

نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور 9

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 18 شهریور 1394 ساعت 09:54
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا