ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

اعمال تنظیمات اولیه برای ابزارهای انتخاب در ایلاسترتور مطلب ویژه

توسط 21 ارديبهشت, 1394 7067 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

ما در آموزش های قبلی توضیح دادیم که دوحالت نمایش در برنامه ی ایلاسترتور وجود دارد. یکی حالت Preview که نمای کامل و کلی طرح ما را با رنگ ها و خطوط به نمایش میگذارد و یکی هم حالت outline که فقط خطوط طراحی ما را نشان میدهد.ما میتوانیم حالت نمایشی خود را یا از طریق سربرگ View گزینه ی اول عوض نماییم و یا با فشردن همزمان کلید میانبر Ctrl+Y این کار را انجام دهیم.

اعمال تنظیمات اولیه برای ابزارهای انتخاب در ایلاسترتور 1

زمانی که ما درحالت نمایشی Preview قرار داریم میتوانیم با کلیک بر روی هر قسمت از طرح آن را انتخاب نماییم و تغییر مورد نظر را بر روی آن اعمال نماییم ، اما زمانی که در حالت نمایشی Outline قرار داریم فقط باید بر روی خطوط طرح مورد نظر کلیک کنیم تا آن انتخاب شود.

در حالت Outline خطوط دور طرح ، یک محدوده ی انتخاب دارند که میتوانیم ما آن محدوده را زیاد نماییم تا از فاصله ی بیشتر هم خطوط طرح مان قابل انتخاب باشند.

برای کم و یا زیاد کردن محدوده ی خطوط دور طرح باید از طریق سربرگ Edit گزینه ی Preferences را انتخاب و از زیرمجموعه ی آن گزینه ی… Selection & Anchor Display را انتخاب نمایید.

اعمال تنظیمات اولیه برای ابزارهای انتخاب در ایلاسترتور 2

سپس در پنجره ای که برای شما باز میشود میتوانید با تغییر دادن عدد گزینه ی Tolerance محدوده ی دور خطوط طراحی را برای انتخاب شدن کم یا زیاد نمایید.

    با بیشتر شدن عدد محدوده بزرگتر و با کم شدن آن محدوده کوچکتر میشود.

اعمال تنظیمات اولیه برای ابزارهای انتخاب در ایلاسترتور 3

در مواقعی که دو طرح بر روی هم قرار دارند در حالت نمایشی Outline میتوان خطوط طرح مورد نظر را دید و آن را انتخاب کرد اما در حالت نمایشی Preview فقط طرح رویی انتخاب میگردد.

اگر در چنین مواقعی خواستید که طرح زیرین برای شما انتخاب گردد میتوانید دکمه ی Ctrl را از روی صفحه کلید فشار دهید و سپس بر روی طرح مورد نظر کلیک نمایید ، پس از کلیک کردن مشاهده مینمایید که طرح زیرین برای شما انتخاب شده است.

این گزینه ی به صورت پیشفرض در تنظیمات ابزار های انتخاب فعال میباشد.

اگر شما خواستار غیر فعال شدن این گزینه شدید میتوانید از طریق تصویر 2 وارد پنجره ی Preferences بشوید و سپس تیک گزینه ی Control Click to select Objects Behind را بردارید.

اعمال تنظیمات اولیه برای ابزارهای انتخاب در ایلاسترتور 4

در پنجره ی Preferences در قسمت Anchors point and Handle Display شما میتوانید نوع دستگیره ها را برای تغییر دادن محل طرح خود و یا بزرگ کردن و کوچک کردن آن تغییر دهید و با توجه به نوعی که دوست دارید آن را انتخاب نمایید.

اعمال تنظیمات اولیه برای ابزارهای انتخاب در ایلاسترتور 5

مابقی گزینه های موجود را در آموزش های آینده و هنگام استفاده برای شما عزیزان توضیح میدهیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
آخرین ویرایش در شنبه, 21 شهریور 1394 ساعت 21:55
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا