ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

انتخاب کردن گروهی اشیاء در ایلاسترتور مطلب ویژه

توسط 08 مهر, 1394 6146 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

ما در آموزش های قبلی انواع روش های انتخاب شی ها را برای شما عزیران توضیح داده ایم.در این آموزش میخواهیم نحوه گروه کردن شی ها را برای شما توضیح دهیم.اما چه دلیلی دارد که ما بخواهیم در ایلاسترتور اشیاء را به صورت گروهی انتخاب نماییم؟؟؟این کار در مواقعی کاربرد دارد که یک کاربر بخواهد به راحتی یک گروه از اشیاء را تغییر شکل بدهد و یا آنها را کوچک تر و بزرگ تر بکند و یا رنگ آنها را تغییر دهد و ... .

1.برای گروه کردن چند شی باید در ابتدا شما شی های مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

*برای انتخاب کردن چند شی باید اول یک شی را انتخاب کنید سپس کلید Shift را از روی صفحه کلید نگه دارید و بعد شی های مورد نظر دیگر را انتخاب نمایید،با این کار شما چند شی را که مد نظر داشته اید انتخاب کرده اید.

2.پس از انتخاب کردن شی های مورد نظر باید از سربرگ بالای صفحه گزینه ی Object را انتخاب کنید و سپس از زیر مجموعه ی آن گزینه ی Group را بزنید.

انتخاب کردن گروهی اشیاء در ایلاسترتور 1

شما با انتخاب گزینه ی Group مشاهده مینمایید که دسته اشیاء مورد نظر به یک گروه تبدیل شده اند و با انتخاب یکی از آن شی ها میبینید که اشیاء دیگر هم انتخاب میشوند و شما میتوانید به راحتی میتوانید محل آن ها را با هم بر روی سند خود تغییر دهید و یا اینکه رنگ خط دور آنها را عوض نمایید و اگر متن باشد رنگ و سایز آنها را با هم تغییر دهید و ... .

اما کلید میانبری که بسیار کاربران در برنامه ی ایلاسترتور از آن استفاده میکنند کلید میانبر Ctrl+G میباشد.شما با استفاده از کلید میانبر Ctrl+G میتوانید گروه مورد نظر خود را بسازید ، در اصل کلید میانبر ساختن گروهی اشیاء Ctrl+G میباشد.

انتخاب کردن گروهی اشیاء در ایلاسترتور 2

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا