ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

نحوه استفاده کردن از وضیعت ایزوله یا جداسازی در ایلاسترتور مطلب ویژه

توسط 13 مهر, 1394 5129 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

در آموزش " انتخاب کرن گروهی اشیاء در ایلاسترتور " برای شما عزیزان توضیح دادیم که چگونه میتوانید یک سری از اشیاء را با هم دیگر گروه نمایید. زمانی که ما اشیاء را گروه میکنیم کار کردن با آنها خیلی ساده میشود ، به راحتی میتوانی اشیاء را تغییر شکل دهیم ، بزرگتر و کوچکتر کنیم و یا رنگ آنها را تغییر دهیم و ... .اما در میان ساده شدن کار ما به هنگام گروه کردن اشیاء با هم یک مشکل کوچکی ایجاد میشود و آن این است که شاید زمانی شما بخواهید یک قسمتی خاصی از یک شی را انتخاب نمایید ، اما موضوعی که اینجا مطرح میشود این است که آن قسمت از آن شی احتمال دارد جزو گروه اشیاء باشد و با انتخاب آن قطعا کل گروه اشیاء به انتخاب در میاید.پس در این مواقع چه باید کرد؟؟؟

کاری که در زمان اول به ذهن کاربران عزیز میرسد این است که همه ی اشیاء را انتخاب کنیم و آنها را از گروه خارج نماییم و سپس کار خود را بر شی مورد نظر انجام دهیم و مجدد گروه اشیاء خود را تشکیل دهیم ، اما این کار بسیار زمانبر میباشد و در مواقعی خارج از حوصله ی بعضی از کاربران میباشد و همچنین در مواردی که گروه اشیاء ما بزرگ میباشد احتمال دارد دقت کار ما کمتر از سری قبل شده باشد به دلیل پیچدگی کار و برای همین قسمتی از اشیاء را یادمان برود که در گروه اشیاء خود قرار دهیم.

در این مواقع کاربر باید از وضعیت ایزوله شدن و یا جدا شدن از مابقی طراحی استفاده نماید.استفاده از حالت ایزوله بسیار راحت میباشد زیرا هیچ ابزار خاصی ندارد و برای ایزوله سازی ما از همان ابزار انتخاب Selection Tool استفاده مینماییم.

نحوه استفاده کردن از وضیعت ایزوله یا جداسازی در ایلاسترتور 1

ما در حالت عادی برای انتخاب کردن یک شی و یا یک گروه از اشیاء بر روی آن ها یک کلیک میکنیم تا آنها به انتخاب در آیند ، اما برای ایزوله کردن فقط کافیست که بر روی گروه اشیاء خود دابل کلیک نمایید سپس مشاهده خواهید کرد که فقط گروه اشیاء شما انتخاب میشود و مابقی شی ها در سند شما به اصطلاحا خاکستری (Gray) میشود.

در حالت عادی سند من بدین صورت است.

نحوه استفاده کردن از وضیعت ایزوله یا جداسازی در ایلاسترتور 2

اما با انتخاب گروه اشیاء موجود در سندم مشاهده میکنید که رنگ مابقی قسمت ها خاکستری میشود و فقط گروه من قابل تغییر میباشد.

نحوه استفاده کردن از وضیعت ایزوله یا جداسازی در ایلاسترتور 3

با هر بار دابل کلیک کردن بر روی گروه اشیاء ساخته شده یک گروه از گروهای ساخته شده ام خاکستری میشود و غیر قابل تغییر میشود.به همین ترتیب من میتوانم پیش بروم تا به اولین گروه ساخته شده ام در گروه اشیاء برسم و اگر به بالای صفحه در هنگام دابل کلیک کردن توجه نمایید مشاهده میکنید که چند گروه از شیاء را شما رد کرده اید.

نحوه استفاده کردن از وضیعت ایزوله یا جداسازی در ایلاسترتور 4

فقط توجه داشته باشید که یک گروه اشیاء حتما نباید شامل یک گروه باشد ، احتمال دارد کاربر دو شی را در یک گروه قرار دهد و سپس گروهی که تشکیل داده است را با یک گروه پنج شی دیگر گروه کند و به همین ترتیب چند گروه را در گروه درست نماید.درست است زمانی که شما بر روی گروه اشیاء کلیک مینمایید یک گروه را مشاهده میکنید اما با ایزوله کردن و جداسازی میتوانید گروه های کوچک سازنده ی گروه اصلی را مشاهده نمایید.

بدین ترتیب شما میتوانید با استفاده از ایزوله کردن به گروهای دیگر در گروه اشیاء ساخته شده ی خود دست پیدا نمایید و تغییرات مورد نظر خود را در آنها اعمال نمایید.برای خارج شدن از وضعیت ایزوله هم شما میتوانید پس از انجام دادن تغییرات خود ، فلش بالای تصویر سمت چپ را کلیک نمایید تا یک به یک مراحلی را که پیش رفته اید برگردید و سند شما به حالت عادی برگردد.

نحوه استفاده کردن از وضیعت ایزوله یا جداسازی در ایلاسترتور 5

نحوه استفاده کردن از وضیعت ایزوله یا جداسازی در ایلاسترتور 6

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا