ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

چرخاندن اشیاء در برنامه ایلاسترتور مطلب ویژه

توسط 19 مهر, 1394 4952 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

ما در آموزش های قبلی برنامه ی ایلاسترتور عملیات و کارهای مختلفی که برروی اشیا اتفاق میافتد را توضیح داده ایم اما در این آموزش می خواهم روش چرخاندن اشیاء در برنامه ایلاسترتور را بررسی کرده و روش انجام آن را توضیح بدهم . در برنامه ی ایلاسترتور چرخاندن اشیاء کار چندان سختی نمیباشد و کاربر میتواند با استفاده از همان ابزار Selection Tool که شی را انتخاب میکند ، میتواند اشیاء را هم بچرخاند.

برای چرخاندن اشیا در ایلاسترتور فقط کافیست شی مورد نظر را انتخاب کنید ، سپس از طریق مربع هایی که در گوشه کادر قرار دارند(در تصویر زیر نشان داده شده است) شی خود را بگیرید و بچرخانید.

چرخاندن اشیاء در برنامه ایلاسترتور 1

اگر توجه کرده باشید زمانی که در حال چرخاندن شی خود میباشید ، در کنار نشانگر ماوس شما یک عدد را مشاهده میکنید که بیانگر یک زاویه میباشد.

این زاویه برای کنترل درجه ی چرخش شی شما میباشد.

چرخاندن اشیاء در برنامه ایلاسترتور 2

اما در زمان هایی که کاربر میخواهد شی خود را در زوایای متداول مانند 45 درجه ، 90 درجه و یا ... به چرخش در بیاورد ، استفاده از روش بالا برای این منظور کمی سخت میباشد برای همین میتوان در اینجا برای انجام این کارها و انتخاب این زوایا ، در ابتدا دکمه ی Shift را از روی صفحه کلید فشار دهید و سپس شی خود را انتخاب نمایید و تغییر زاویه دهید.

زمانی که دکمه Shift را نگهدارید و بعد بخواهید زاویه شی خود را مشخص کنید ، متوجه یک تغییر در زوایای موجود میشوید و آن هم این میباشد که فقط زوایای 45 درجه ، 90 درجه ، 135 درجه و ... وجود دارند و این بدین منظور است که با فشردن دکمه ی Shift شما میتوانید زوایا را در گام های 45 درجه قفل نمایید و به راحتی زاویه مورد نظر را برای شی خود انتخاب نمایید.

البته توجه داشته باشید که کاربر میتواند گام زوایا را تغییر دهد.

برای مثال گام زاویه در حالت پیشفرض بر روی 45 درجه میباشد ، اما شاید یک کاربر از این گام برای زوایای اشیا خود استفاده نکند و گام زاویه 30 را برای استفاده از چرخش اشیا لازم بدوند و آن استفاده نماید.

پس گام زوایا در ایلاسترتور قابل تغییر میباشد.

اما به دلیل استفاده بیشتر از گام زاویه 45 درجه ، این زاویه از گام به صورت پیشفرض در برنامه قرار گرفته است.

منتظر آموزش های بعدی ایلاسترتور باشید.

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا