ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

تنظیمات AutoCAD مطلب ویژه

توسط 26 اسفند, 1394 33116 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

مبحث ششم : تنظیمات
برنامه اتوکد برای راحتی در استفاده کاربران با صلیغه های مختلف علاوه بر قابلیت های شخصی سازی که در مباحث پیشین به آن اشاره کردیم دارای تنظیمات فراوان دیگری نیز هست که به ما این اجازه را می دهد که به بهترین شکل ممکن به نتیجه دلخواه در ترسیم دست پیدا کنیم.برای مثال نحوه رنگ بندی فضای اتوکد . چگونگی ذخیره کردن فایل ها . چگونگی به نمایش در آمدن نشانگر موس و...... .
برای دسترسی به تنظیمات اتوکد میتوان از طریق Application Menu و از قسمت Options که در قسمت پایین وسط قرار دارد وارد شد .

تنظیمات AutoCAD 1

و یا میتوان با تایپ دستور Optionsدر خط فرمان و زدن کلید Enter و یا Space و یا با کلیک چپ بر روی آن به گزینه تنظیمات  دسترسی پیدا کرد.

تنظیمات AutoCAD 2.2

همانطور که مشاهده میکنید صفحه تنظیمات برنامه اتوکد باز می شود. این تنظیمات بسیار گسترده بوده و برای دسترسی بهتر این تنظیمات توسط زبانه ها به قسمت های مختلف تقسیم شده است.

تنظیمات AutoCAD 2

در زبانه اول شما با گزینه File که شامل زیر مجموعه های زیادی است مواجه می شوید.در این قسمت میتوانید نحوه الویت دهی نرم افزار و همچنین تعیین مسیر مورد نیاز برای دسترسی نرم افزار به فولدر خاص در سیستم را مشخص کنید.
به عنوان مثال در قسمت تعیین مسیر ذخیره سازی موقت با کلیک بر روی مسیر پیش فرض میتوانید مسیر جدیدی را در نرم افزار مشخص کنید.

تنظیمات AutoCAD 3


در زبانه بعدی با تنظیمات Display یا صفحه نمایش نرم افزار مواجه می شویم.در این قسمت میتوانید به نحوه به نمایش در آمدن ایکون ها و نشانه گر موس , مخفی کردن قسمت هایی از ابزار ها در هنگام ترسیم , تغییر رنگ فضای کلی نرم افزار بین دو حالت تیره و روشن و ...... بپردازید.

تنظیمات AutoCAD 4


 
در زبانه بعدی با گزینه Open and Save روبرو می شویم.در این زبانه می توان نحوه ذخیره فایل در اتوکد را بر اساس ورژن های مختلف برنامه اتوکد بصورت پیش فرض تغییر داد و می توان برای جلوگیری از دست دادن فایل اجرایی از قابلیت ذخیره خودکار در بازه های زمانی تعیین شده استفاده کرد. همچنین می توان تعداد فایل های که اخیرا با برنامه باز شده اند و تعداد فایل های به نمایش در آمده در منوی نرم افزار را تغییر داد.

تنظیمات AutoCAD 5

 زبانه بعدی گزینه Plot and Publish است. در این گزینه تنظیمات مربوط به چاپ طرح توسط پرینتر یا دستگاه پلات و همچنین تعیین مسیر ذخیره فایل ترسیمی بر روی فرمت های دیگر وجود دارد.

تنظیمات AutoCAD 6

زبانه بعدی System نام دارد که تنظیمات مرتبط با سیستم برای دستیابی به بهترین تجربه کاری با نرم افزار و همچنین تنظیمات امنیتی و عمومی ,نمایش یا عدم نمایش صفحه   Welcome و...... وجود دارد.

تنظیمات AutoCAD 7

زبانه بعدی User Preferences نام دارد.در این زبانه می توانید تنظیمات مربوط به اعمال دستورات از طریق موس(کلیک راست) , تعیین ضخامت خط در هنگام ترسیم وچاپ و همچنین بلاک ها , تنظیمات مربوط به مقیاس ترسیم و.... اشاره کرد.

تنظیمات AutoCAD 8

زبانه بعدی Drafting  نام دارد.در این زبانه تنظیمات مربوط به نحوه و اندازه ی نشانگر موس در برخی از دستورات  و همچنین برخی از تنظیمات Auto Snap قرار دارد.

تنظیمات AutoCAD 9

زبانه بعدی 3D Modeling نام دارد.همانطور که از اسم این زبانه پیدا است تنظیمات مربوط به محیط سه بعدی برنامه در این قسمت قرار دارد که می توان به نحوه نمایش نشانگر موس نحوه نمایش مکعب دید , نحوه نمایش ترسیم سه بعدی و همچنین جابجایی در محیط سه بعدی اشاره کرد.

تنظیمات AutoCAD 10

زبانه بعدی در بخش تنظیمات اتوکد Selection نام دارد. این بخش تنظیماتی را در هنگام انتخاب قسمت و یا قسمت هایی در ترسیم برای ما فراهم میکند.در این بخش می توان اندازه نشانگر موس در هنگام انتخاب بخشی از ترسیم , نحوه انتخاب , چگونگی نمایش قسمت انتخاب شده و.... را تغییر داد.

تنظیمات AutoCAD 11

در زبانه Profiles نیز میتوان تنظیم های اعمال شده را در قالب نام های مختلف ذخیره کرد و در صورت نیاز با بارگذاری مجدد به آن تنظیم ها دسترسی پیدا کرد.

تنظیمات AutoCAD 12

بخش دیگر تنظیم ها در اتوکد مربوط به بعضی از پنل ها در Ribbon است.
بعضی از پنل ها در سمت راست اسم پنل یک پیکان مورب را نیز دارند که با کلیک بر روی پیکان مورد نظر بخش تنظیمات آن پنل باز می شود.
برای مثال در زبانه Annotate در پنل Dimensions با کلیک بر روی پیکان کوچک که بصورت مورب در سمت راست اسم پنل قرار دارد پنجره تنظیم های Dimensions (اندازه گیری) باز می شود.

تنظیمات AutoCAD 13

تنظیمات AutoCAD 14

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در سه شنبه, 25 اسفند 1394 ساعت 15:09
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا