Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

نحوه جستجو در توضیحات برنامه Excel مطلب ویژه

By تیر 28, 1395 8973 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

توضیحات ( Comments ) در برنامه اکسل یک ویژگی بسیار خوبی است آن هم برای این که شما یک یادداشتی را به یک سلول مشخص اختصاص دهید تا بتوانید اشراف بهتری به کار خود داشته باشید و بتوانید آن ها را پیگیری کنید . اگر شما توضیحاتی زیادی را در worksheets خود اضافه کنید شاید مکانی را که شما یک یادداشت خاصی را در توضیحات قرار داده اید فراموش کنید و به خاطر سپاری آن ها کمی سخت باشد .اگر چه شما می توانید فقط در توضیحات در worksheet و workbook خودتان به جستجو بپردازید . این کار با انجام تنظیمات پیشرفته امکان پذیر است .

نحوه جستجو در توضیحات برنامه Excel 1

شما می توانید جستجوی خود را از هر سلولی در worksheet خود آغاز کنید . برنامه اکسل جستجو را ادامه داده و در worksheet جستجو را در تمامی سلول ها انجام می دهد . برای این کار کلید های Ctrl+F در صفحه کلید را به طور همزمان فشار دهید تا کادر Find and Replace باز شود . زبانه Find را انتخاب کرده و بر روی گزینه Options کلیک کنید .

نحوه جستجو در توضیحات برنامه Excel 2

برای محدود کردن جستجو فقط در توضیحات در قسمت روبروی Look in کلیک کرده و از منوی کشویی باز شده گزینه Comments را انتخاب کنید .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این مقاله را از دست ندهید : چگونگی ایجاد نمودار Waterfall در نرم افزار Excel 2016
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نحوه جستجو در توضیحات برنامه Excel 3

به طور پیش فرض برنامه اکسل فقط worksheet که در آن قرار دارید را جستجو می کند . اگر می خواهید که جستجوی شما در میان تمامی توضیحات در تمامی worksheet های workbook شما صورت بگیرد در روبروی قسمت Within کلیک کرده و از منوی کشویی باز شده گزینه Workbook را انتخاب کنید . سپس بر روی گزینه Find Next کلیک کرده تا جستجو آغلز شود .

نحوه جستجو در توضیحات برنامه Excel 4

اولین سلولی که نتایج جستجو در توضیحات آن یافت شود به صورت highlight شده نشان داده می شود . توضیحات به صورت اتوماتیک نشان داده نمی شود و فقط سلول مورد نظر مشخص می شود . اگر چه شما می توانید بدون نیاز به بستن کادر Find and Replace توضیح مربوط به سلول مشخص شده را مشاهده و حتی ویرایش کنید . کادر Find and Replace  در برنامه اکسل یک کادر non-modal است این بدین معنا است که زمانی که این کادر باز است می توانید در worksheet خود به فعالیت بپردازید . اگر توضیحات شما به صورت مخفی هستند , نشانگر موس را به روی سلول مربوطه برده تا بتوانبد توضیحات را مشاهده کنید .

نحوه جستجو در توضیحات برنامه Excel 5

اگر شما می خواهید توضیحات خود را ویرایش کنید کافیست بر روی سلول مورد نظر کلیک راست کرده و در منوی ظاهر شده گزینه Edit Comment را انتخاب کنید .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این مقاله را از دست ندهید : چگونه تاریخ را در برنامه اکسل با نقطه نمایش دهیم ؟
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نحوه جستجو در توضیحات برنامه Excel 6

توضیحات اگر به صورت مخفی بوده باشند به نمایش در می آیند . زمانیکه نشانگر موس را به قسمت توضیحات نشان داده شده ببرید می توانید آن ها را ویرایش کنید . زمانیکه ویرایش شما به پایان رسید بر روی سلول دیگری کلیک کنید تا تغییرات در توضیحات ذخیره شوند . اگر توضیحات شما به صورت مخفی بوده باشد مجدد به حالت مخفی در می آیند .

نحوه جستجو در توضیحات برنامه Excel 7

برای ادامه جستجو در توضیحات کافی است که در کادر Find and Replace  گزینه Find Next را انتخاب کنید تا نتیجه جستجوی بعدی را برای شما به صورت highlight نشان دهد . زمانیکه کار شما با قسمت جستجو به پایان رسید کافیست بر روی گزینه Close کلیک کرده تا کادر Find and Replace بسته شود .

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz

Please publish modules in offcanvas position.

تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا