چاپ کردن این صفحه

آموزش کنترل فرزندان هنگام کار با کامپیوتر با نرم افزار Salfeld Child Control مطلب ویژه

توسط 09 خرداد, 1394 4661 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

یکی از دغدغه هایی که خانواده ها در نبودشان در منزل دارند ، مدیریت فرزندان هنگام کار با کامپیوتر می باشد . معمولا والدین دوست دارند بدانند فرزند آنها کی و چه ساعتی وارد اینترنت شده و از چه سایتهایی دیدن می کند یا فقط می خواهند در زمانی که خودشان مشخص می کنند ، فرزندان بتوانند از کامپیوتر استفاده کنند . نرم افزار Child Control یکی از راه حل های امنیتی برای کنترل کودکان می باشد. این نرم افزار به والدین این امکان را می دهد تا بتوانند دسترسی فرزندان به اینترنت را قطع و یا محدود نمایند. به عنوان مثال به کمک این نرم افزار می توان تعیین نمود که تنها در روزهای خاص و مشخص شده در طول هفته، فرزندان حق دسترسی به اینترنت داشته باشند و همچنین می توان مدت کارکرد فرزندان با کامپیوتر را به صورت زمان های تعیین شده در هر روز مشخص نمود.


همچنین می توانید از طریق ایمیل از کامپیوتر و اینترنت استفاده شده مطلع شوید. مسدود کردن فایل به اشتراک گذاری برنامه ها و سایت ها، محدودیت استفاده از 1،000،000 سایت نامطلوب، گزارش و آمار از طریق ایمیل در تاریخ و خارج از زمان روزانه، گزینه تنظیمات اضافی و ... از ویژگی های این نرم افزار می باشد.
بنده فقط قسمت های کاربردی این نرم افزار را آموزش میدهم.  

دانلود Salfeld Child Control  - نرم افزار کنترل فرزندان در استفاده از کامپیوتر

1. بعد از دانلود برنامه را نصب و اجرا کنید . به محض اجرا شدن آیکون نرم افزار کنار ساعت فعال می شود . 

1 آموزش کنترل فرزندان هنگام کار با کامپیوتر با نرم افزار Salfeld Child Control

 

2. در قسمت User AraRayan > Time Limit می توانید مشخص کنید که فرزند شما در چه روزهایی از چه ساعتی تا چه ساعتی پشت کامپیوتر بشیند . به صورت پیش فرض ساعت شروع کار 12 تا ساعتی که شما در کادرهای مشخص شده وارد می کنید می باشد . روزهای هفته نیز مشخص شده است .  
در قسمت Special Limits میتوانید بازه زمانی که نباید کاربر از رایانه استفاده کند را مشخص کنید . 

2 آموزش کنترل فرزندان هنگام کار با کامپیوتر با نرم افزار Salfeld Child Control

3 آموزش کنترل فرزندان هنگام کار با کامپیوتر با نرم افزار Salfeld Child Control

 

3. دسترسی به اینترنت هم به همین منوال می باشد . مشخص کنید از چه ساعتی تا چه ساعتی می تواند از اینترنت استفاده کند .  اگر قصد دارید فرزند شما از یک سایت خاص استفاده نکند کافیست وارد قسمت Internet شوید . در این بخش دسترسی به یکسری از سایتها مسدود شده است . شما می توانید با استفاده از گزینه مشخص شده و کلید Add سایت مورد نظرتان را به لیست اضافه کنید .  

4 آموزش کنترل فرزندان هنگام کار با کامپیوتر با نرم افزار Salfeld Child Control

4. شاید شما نمی خواهید فرزندتان دسترسی به بخش های مختلف ویندوز داشته باشد و تنظیمات را تغییر بدهید . برای انجام اینکار کافیست از قسمت Program > windows security را انتخاب کنید .  هر گزینه ای که دوست ندارید فرزند شما بتواند آن را تغییر بدهد تیک بزنید . 

5 آموزش کنترل فرزندان هنگام کار با کامپیوتر با نرم افزار Salfeld Child Control

برای دریافت گزارشات کاری که فرزند شما در ساعتی که دسترسی به ویندوز دارد انجام میدهد ، به ایمیلتان ارسال شود از گزینه Usage log استفاده کنید . در قسمت Email Report چک باکس Enable را فعال کرده و ایمیلتان را به صورت صحیح تایپ کنید . سپس در قسمت Content  مشخص کنید که چه اطلاعاتی برای شما ارسال شود .  

6 آموزش کنترل فرزندان هنگام کار با کامپیوتر با نرم افزار Salfeld Child Control

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در جمعه, 08 خرداد 1394 ساعت 17:49

آخرین‌ها از سعید صبح خیز

تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا