ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

رفع مشکلات ویندوز 10 با استفاده از دستور Verifier (ارور صفحه آبی) مطلب ویژه

توسط 23 تیر, 1396 4848 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

سیستم عامل ویندوز دارای قابلیت های زیادی می باشد که بیشتر کاربران از آنها با خبر نیستند و نمی دانند هر زمان که مشکلی بوجود می آید باید از کدام بخش مشکل را رفع کنند . معمولا اولین راه حل برای رفع مشکل نصب مجدد ویندوز می باشد که یک کار زمان بر و در بیشتر مواقع راهگشا نیست . یکی از سرویس های کاربردی سیستم عامل Driver Verifier می باشد که 99 درصد کاربران اطلاعات دقیقی در مورد آن ندارند . تا به حال با ارور صفحه آبی یا همان صفحه مرگ روبروشده اید ؟(مقاله مرتبط : ارور صفحه آبی یا همان صفحه مرگ در ویندوز) Driver Verifier به شما کمک می کند درایورهای نرم افزار و سخت افزاری سیستم عامل را با استفاده از یکسری از تست هایی که مایکروسافت به صورت پیش فرض برنامه نویسی کرده است ، تحت فشار سخت قرار بدهید ، نتیجه این می شود که اگر سیستم عامل در هر کدام از تست ها با شکست روبرو شود ارور صفحه آبی یا ریست شدن کامپیوتر اتفاق می افتد . قبل از شروع برنامه به یکسری از نکات باید دقت کنید و کاربرانی که اطلاعات مقدماتی در مورد سیستم عامل دارند پیشنهاد میکنم از این برنامه استفاده نکنند .

حتما قبل از شروع از اطلاعات پشتبان بگیرید و اول یکبار مقاله را تا آخر بخوانید و بعد انجام بدهید . این برنامه هم مثل بیت لاکر در عین مفید بودن ممکن است کمی هم برای سیستم عامل مشکل بوجود بیاورد . زمانی از Verifier کمک بگیرید که مشکل ویندوز شما به صورت پیش فرض و روشهایی که خودتان بلد بوده اید رفع نشده باشد. 


چه زمانی از Driver Verifier استفاده کنیم ؟ زمانی که سیستم عامل شما در زمانهای مختلف ارور صفحه آبی به شما نمایش میدهد یا بعد از نصب ویندوز با توجه به سخت افزاری قوی که روی کامپیوتر شما نصب هست و مطمئن هستید ویروس روی کامپیوتر وجود نداره ، ویندوز بسیار کند عمل کرده ودر بعضی از مواقع هنگ می کند  .

با اجرا کردن برنامه ویندوز پشت سرهم ممکن است چندبار بسته به سخت افزار کامپیوتر ریست بشه که این امر طبیعی است و نگران نشید . اگر ریست شدنها تموم نشد و به صورت بی نهایت اجرا شد باید کلید پاور را از روی کیس بزنید و سیستم را از طریق Safe mode بالا بیارید و برنامه را غیر فعال کنید . (فعال کردن Safe Mode در ویندوز 10)

چطور برنامه Driver Verifier را غیر فعال کنیم ؟ وقتی با Safe mode ویندوز را بالا اوردید باید برنامه را اجرا کنید و در پنجره اول گزینه Delete Existing settings را انتخاب کنید .

 

 

رفع مشکلات ویندوز 10 با استفاده از دستور Verifier (ارور صفحه آبی)

 قبل از شروع با استفاده از این مقاله "ایجاد نقطه بازیابی در ویندوز 10 System Restore Point" ابتدا یک نقطه برگشت بسازید تا در صورتیکه مشکلی برای سیستم عامل پیش آمد بتوانید بر گردید به قبل از استفاده از برنامه Verifier

1. برای شروع بهتر است از کلیدهای ترکیبی پنجره + R یا تایپ مستقیم دستور CMDدر کادر منوی استارت کمک بگیرید تا صفحه Command Prompet همانند تصویر زیر نمایش داده شود .  وقتی کلیدهای ترکیبی پنجره + R را از طریق کیبورد میفشارید پنجره Run باز می شود که باید دستور CMD را تایپ و بر روی کلید اینتر کلیک کنید .

رفع مشکلات ویندوز 10 با استفاده از دستور Verifier ارور صفحه آبی 1

2. دستور verifier را تایپ کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید .

رفع مشکلات ویندوز 10 با استفاده از دستور Verifier ارور صفحه آبی 2

3. پنجره تنظیمات verifier همانند تصویر زیر باز می شود . اجازه بدهید ابتدا شما را با گزینه هایی که در این صفحه وجود دارد آشنا کنم سپس ادامه آموزش را دنبال کنید .

رفع مشکلات ویندوز 10 با استفاده از دستور Verifier ارور صفحه آبی 3


Create Standard settings : تست سیستم عامل به صورت دستی توسط ویندوز بدون هیچ تغییری از طرف کاربر که پیشنهاد می کنم از این گزینه استفاده کنید و در صورتیکه اطلاعات تخصصی دارید به سراغ گزینه های بعدی بروید .


Create Custome settings : در صورتیکه میدانید کدام قسمت باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد از این گزینه استفاده کنید زیرا در مرحله بعدی شما باید مشخص کنید که کدام مورد باید مورد تست فشار قرار بگیرد .

Delete existing settings :برای خاتمه تست فشار باید از این گزینه استفاده کنید . دو گزینه بعدی در این مورد بررسی قرار نمی گیرد .

display information about the currently verifired drivers : نمایش اطلاعات مربوط به درایورهای نصب و تایید شده که به صورت پیش فرض نباید تغییراتی در این قسمت از طرف کاربران اعمال شود .
 
گزینه Create Standard settings را انتخاب کرده و در مرحله بعدی بدون هیچ تغییری اجازه بدهید گزینه پیش فرض (مورد اول) انتخاب شده باشد . سپس بر روی کلید Next کلیک کرده و سیستم را ریست کنید .

رفع مشکلات ویندوز 10 با استفاده از دستور Verifier ارور صفحه آبی 4

رفع مشکلات ویندوز 10 با استفاده از دستور Verifier ارور صفحه آبی 5

این برنامه به صورت اتوماتیک بخش های مختلف را مورد بررسی قرار میدهد و در صورتیکه مشکلی وجود داشته باشد و بتواند به صورت نرم افزاری عیب را برطرف کند ، مشکل را حل کرده و اگر موفق به انجام کاری نشود یک گزارش در اختیار شما قرار میدهد .

 

تست فشار پیشرفته به صورت دستی

 اجازه بدهید تست فشار را خودمان به صورت حرفه ای انجام داده و تمام بخش ها را به صورت صحیح مورد بررسی قرار بدهیم . گزینه Create Custome settings را انتخاب کرده و بر روی کلید Next کلیک کنید .

رفع مشکلات ویندوز 10 با استفاده از دستور Verifier ارور صفحه آبی 6

در صفحه زیر لیست تمام تست هایی که بر روی درایورهای سیستم عامل می تواند توسط ویندوز اجرا شود را مشاهده می کنید . تمام گزینه ها را به غیر از “DDI compliance checking” و “randomized low resource simulation,” فعال کرده و بر روی کلید Next کلیک کنید .

رفع مشکلات ویندوز 10 با استفاده از دستور Verifier ارور صفحه آبی 7

در پنجره بعدی گزینه “Select driver names from a list,” را انتخاب کرده و بر روی کلید Next کلیک کنید .

رفع مشکلات ویندوز 10 با استفاده از دستور Verifier ارور صفحه آبی 8

در پنجره بعدی لیست تمام درایورها و مواردی که مربوط به سیستم عامل شما می شود توسط برنامه لیست شده اند . اگر دقیقا می دانید مشکل از کدام بخش است کاقیست چک باکس آن را فعال کرده و بر روی کلید Next کلیک کنید در غیر اینصورت از طریق گزینه Select all تمام چک باکس ها را فعال کرده و بر روی کلید Finish کلیک کنید . من چند گزینه اول را جهت تست انتخاب کرده ام ولی شما همه گزینه ها را انتخاب کنید .

وقتی روی Finish کلیک میکنید، ویندوز از شما میخواهد که رایانه را دوباره راه اندازی کنید. راه اندازی مجدد ویندوز با Driver Verifier فعال می شود . در تست انجام شده اگر با پیغام صفحه آبی روبرو شدید دقیقا ببینید در گزارش نوشته شده کدام قسمت دارای مشکل می باشد . 

رفع مشکلات ویندوز 10 با استفاده از دستور Verifier ارور صفحه آبی 9


برای خارج شدن از حالت Driver Verifier برنامه را اجرا کرده و گزینه “Delete existing settings” را انتخاب کنید .

 

رفع مشکلات ویندوز 10 با استفاده از دستور Verifier ارور صفحه آبی 10

همچنین می توانید خط فرمان را باز کرده و از دستور verifier /bootmode resetonbootfail استفاده کنید تا برنامه غیر فعال شود . خیلی از مشکلاتی که مربوط به سیستم عامل باشد از طریق گزارش و این برنامه رفع می شود .

پس از انجام هر دو اقدام، کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید تا تأیید کننده درایور را خاموش کنید.

رفع مشکلات ویندوز 10 با استفاده از دستور Verifier ارور صفحه آبی 11

 

در صورت مفید بودن این آموزش آن را از طریق کلید G+ (گوگل پلاس ابتدای صفحه ) به اشتراک بگذارید ، همچنین تجربیات و نظرات خودتان در مورد روش های فوق را از طریق بخش نظرات به دیگران اعلام کنید .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در جمعه, 23 تیر 1396 ساعت 09:06
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا