ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

قبل از فعال کردن تایید دو مرحله ای این مقاله را بخوانید مطلب ویژه

توسط 23 دی, 1396 8340 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

تایید دو عاملی ،علاوه بر پسورد، حساب کاربری شما را با کد ایمن می کند. شما نمی توانید بدون کدی که به تلفن شما فرستاده می شود، وارد حساب خود شوید. امااگر تلفن خود را ریست کنید و یا آن را گم کنید، برای شما چه اتفاقی می افتد؟ اگر شما از قبل، روشی برای ریکاوری (بازیافت) نداشته باشید، می توانید برای همیشه دسترسی به حساب خود را از دست بدهید.
مهمترین کاری که باید انجام دهید این است: از "رمز بک آپ (پیشتیبانی)" تمام حساب های خود پرینت بگیرید و آنها را در جای امنی قرار دهید. این کدها به شما اجازه می دهند حتی اگر روش تاییدی دو عاملی در آینده از دست برود ، دوباره به حساب خود دسترسی داشته باشید. حتما کد ریکاوری را در محل امنی نگه دارید.

زمانی که شما تایید دوعاملی را برای حسابی فعال می کنید، آن وب سایت اغلب از شما می خواهد که کدهای پشتیبانی را پرینت بگیرید تا مطمئن شوید که هیچگاه دسترسی خود را از دست نخواهید داد. اگر شما زمانی که تایید دومرحله ای را انجام دادید، هنوز از کدهای پشتیبانی پرینت نگرفته اید، باید این کار را همین الان انجام دهید، زمانی که هنوز به حساب خود دسترسی دارید.

1 تایید دو مرحله ای

برای حساب کاربری گوگل، کدهای پشتیبانی فقط زمانی کار می کند که مطمئن شود که کسی که کد را دارد نتواند وارد حساب شما شود. اگر کدهای شما تمام شدند، حتما چند کد دیگر ایجاد می کنید. شما می توانید از کدهای پشتیبانی خود برای حساب گوگل، از طریق صفحه ی تنظیمات تایید دو مرحله ای پرینت بگیرید. اگر شما تائید دوعاملی را برای هر وب سایت دیگری انجام داده باشید، در وب سایت وارد حساب خود شوید و سپس در صفحه ی تنظیمات تائید دو عاملی برای اطلاعات کدهای پشتیبانی جستجو کنید.

استفاده از Authy

زمانی که باید تایید دو عاملی انجام شود، ترجیح ما Authy app در Google Authenticator و یا SMS است. Authy این اجازه را به شما میدهد که tokenهای دو عاملی را بین وسایل خود همگام کنید. هنگامیکه شما با تلفن جدیدی کار می کنید، می توانید به آسانی اطلاعات خود را به آن انتقال دهید. یا می توانید داده ها را بین یک تلفن و تبلت به اشتراک بگذارید. Authy با Google Authenticator و با کارهایی که در هر کجا از Google Authenticator استفاده می کنید، سازگار می شود.

2 1 تایید دو مرحله ای
در حقیقت این به این معنی است که دو چیز برای ورود به اکانت تان نیاز دارید. رمز عبورتان و یک فرم ثانویه احراز هویت؛ به طور کلی چیزهایی است که فقط برای شما در دسترس است. برای مثال شما می توانید یک پیام متنی با یک کد منحصر به فرد با استفاده از یک برنامه احراز هویت در تلفن همراه تان دریافت کنید (مثل برنامه Google Authenticator یا Authy) و یا حتی از سیستم جدید بدون کد احراز هویت گوگل به نام Google’s new code-less authentication system استفاده کنید که مورد علاقه من است.

با وجود این ویژگی های همگام سازی، Authy هنوز هم تا زمانی که به درستی از آن استفاده کنید، دارای امنیت است. می تواند از رمزهای آنلاین شما پشتیبانی کند تا شما آنها را از دست ندهید اما این پشتیبانی ها با پسوردی که شما می دهید، پنهان شده اند تا افراد دیگر به آن دسترسی نداشته باشند. شما می توانید همچنین ویژگی همگام سازی چند ابزاری را فعال و یا غیر فعال کنید، تا بنابراین بتوانید در هر جایی که شما می خواهید یک ابزار جدیدی را اضافه کنید، آن را تغییر وضعیت دهید و پس از آن، آن را غیر فعال کنید. اما این ویژگی پشتیبانی می تواند به شما کمک کند که هر زمان که دسترسی خود را از tokens دست می دهید نیز، از این مشکل خلاصتان کند.

Google Authenticator این شرایط را برای شما فراهم نمی کند که به راحتی tokens خود را به موبایل جدید انتقال دهید. اما اگر شما از اندروید استفاده می کنید و ترجیح می دهید که از Google Authenticator استفاده کنید، شما می توانید با استفاده از Titanium Backup یک کپی پشتیبانی از داده های برنامه ی Google Authenticator تهیه کنید و آن را در تلفن دیگر بازیافت کنید. برای این کار نیاز به دسترسی root است.

شماره تلفن موبایل خود را تایید کنید
در وب سایت های بسیاری که شما در آنها از تایید دو مرحله ای استفاده می کنید نیز به شما اجازه می دهند یک شماره موبایل (یا خط ثابت) فراهم کنید. آنها می توانند به شما یک پیام متنی (یا پیام صوتی) حاوی کد بازیافت بفرستند و اگر شما نتوانید به صورت معمول وارد شوید، می توانید آن را استفاده کنید تا تایید دو مرحله ای را نادیده بگیرید و به حساب خود دوباره دسترسی پیدا کنید.

4 1 تایید دو مرحله ای

 

مطمئن شوید که شماره موبایلی که با آن به حساب خود وصل شده اید را چک کرده اید. اگر حسابی، شماره ی کنونی شما را در فایل نداشته باشد، شما نمی توانید از آن شماره ی موبایل استفاده کنید تا دوباره دسترسی پیدا کنید. اگر شما یک شماره ی جدید داشته باشید، اول باید آن را بروز رسانی کنید تا در هنگام ورود با مشکل مواجه نشوید .

سرویس هایی که کدهای پشتیبانی را تولید و نگهداری می کنند به شما اجازه می دهند که با شماره ی جدید وصل شوید تا مطمئن شوند در صورت نیاز، راه های مختلف بسیاری هست که شما می توانید به حساب قفل شده ی خود وارد شوید. مانند کدهای بکاپ ، شما می توانید این گزینه ها را در صفحه ی تایید دومرحله ی حساب کابری پیدا کنید. برای مثال، برای حساب مایکروسافت، این گزینه در صفحه ی تنظیمات امنیت حساب کاربری قرار داد

5 1 تایید دو مرحله ای

در پایان باید مطمئن شوید که هر اطلاعات شخصی که در وب سایت قرار داده اید که از تایید دو عاملی استفاده می کنید، درست است. برای مثال، ممکن از شما خواسته شود که پاسخ های به سوالات امنیتی را تایید کنید که شما قبلا در زمان باز کردن حساب وارد کرده اید. تاریخ تولدی که درحساب شما وجود دارد را به یاد اورید و یا اینکه هر اطلاعات شخصی که سرویس در فایل قرار دارد را تایید کنید. اگر شما به سرویس اطلاعات اشتباهی داده باشید و یا نخواستید در آن زمان جزئیات اطلاعات شخصی واقعی را به اشتراک بگذارید، باید قبل از فعال کردن تایید دو مرحله ای این اطلاعات اصلاح شود .

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در شنبه, 23 دی 1396 ساعت 08:58
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا