ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

نحوه ایجاد یک فایل .Reg برای هک کردن آسان Registry مطلب ویژه

توسط 06 خرداد, 1395 7750 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

تعداد بسیار بالایی از تنظیمات مهم ویندوز وجود دارد که شما می توانید از طریق رجیستری آن ها را تغییر دهید . برای مثال در ویندوز 10 شما می توانید از طریق رجیستری موس خود را در حداکثر سرعت آن قرار دهید و یا مرورگر Edge خود را طوری تنظیم کنید که بعد از crash شدن دیگر زبانه ها را بازیابی نکند . اگر چه ویرایش رجیستری می تواند بسیار وقت گیر باشد و شما باید در مسیر ساختار درختی بسیار طولانی بروید تا گزینه مناسب خود را پیدا کنید . همچنین می تواند این کار بسیار رسیک پذیر باشد چون امکان دارد که شما به صورت ناخواسته و اشتباه قسمتی را پاک کنید که امکان دارد صدمات جبران ناپذیری به ویندوز وارد شود .


حال اگر یکسری تنظیمات رجیستری وجود داشته باشد که شما به صورت مداوم انجام می دهید و یا می خواهید آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارید شما می توانید یک فایل .Reg را بسازید که تغیرات شما را با دو بار کلیک بر روی آن انجام دهد . برای مثال اگر می خواهید که lock screen را در 5 سیستم متفاوت غیر فعال کنید شما می توانید یک فایل .Reg را برای انجام این کار ایجاد کنید و سپس آن را بر روی سیستم های خود کپی کرده و آن را اجرا کنید . در این جا نحوه ایجاد فایل . Reg را در نسخه های ویندوز 7 , 8 و 10 را می گوییم .
نکته : ویرایش رجیستری ویندوز کاری بسیار پر مخاطره است بنابر این بسیار مراقب باشید . پس اگر شما در این زمینه تجربه کافی ندارید این کار را به یک فرد حرفه ای بسپارید . و حنما از رجیستری خود نسخه پشتیبان تهیه کنید .
استفاده از Export در قسمت  Registry Editor
آسان ترین راه برای ایجاد یک فایل .Reg برای ایجاد تغییرات شما در رجیستری استفاده از registry editor است سپس از ویژگی editor's export استفاده کنید . این روش فقط در زمانی صورت می گیرد که تمام تغییرات شما در داخل یک پوشه باشد .  
1 . قسمت Registry Editor را باز کنید . شما می توانید با فشردن کلیدهای Windows و R و سپس با تایپ کردن regedit در کادر run و انتخاب گزینه OK این قسمت را باز کنید .

1

2 . به مسیر registry key و یا  value که می خواهید آن را export کنید بروید و ان را انتخاب کنید . این نکته را هم در نظر داشته باشید که keys در پوشه های داخل رجیستری هستند در حالیکه values یک سری تنظیمات مجزایی هستند که در داخل پوشه ها قرار دارند . اگر می خواهید تمام key کپی شود . key مورد نظر را highlight کنید .

هک کردن آسان Registry 1

 
3 . در قسمت منوی File گزینه Export را انتخاب کنید .

هک کردن آسان Registry 2

 
4 . نامی برای فایل خود انتخاب کنید و بر روی Save کلیک کنید . شما باید پسوند .Reg را در آخر نام انتخابی وارد کنید .

هک کردن آسان Registry 3

 
حال فایل شما برای هر فردی که بر روی آن دو بار کلیک کند کار می کند .
ویرایش یک فایل .Reg
اگر شما خواهان این هستید که بیشتر از یک key یا value را در .Reg تغییر دهید شما باید تغییرات آن را در یک text editor اعمال کنید .
1 . فایل .Reg موجود را از طریق یک text editor همانند Notepad باز کنید و یا یک سندخالی را در text editor ایجاد کنید .
2 . مطمئن شوید که خط بالایی عبارت Windows Registry Editor Version 5.00 باشد .

هک کردن آسان Registry 4

 
3 . اسم registry keys ( پوشه ها ) را در براکت [  ] در خط خود اضافه کنید . اگر یک key در این مکان موجود نبود فایل .Reg آن را ایجاد می کند . برای مثال عبارت [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Personalization]  را وارد کنید تا  key ایجاد شود یا آن را بنویسید .

هک کردن آسان Registry 5

4 .  values ( مقدار ) را در خط مربوط در پایین اسم key مناسب با آن وارد کنید . برای مثال اگر ما خواهان تنظیم NoLockScreen به DWORD با value ( مقدار ) 1 باشیم . ما آن را به صورت "NoLockScreen"=dword:00000001 می نویسیم .

هک کردن آسان Registry 6

 
شما می توانید هر تعداد keys و values را که می خواهید وارد کنید مادامی که DWORD values با عبارت dword شروع شود و تعدادی صفر داشته باشد . رشته عددی  values باید در بین علامت نقل قول باشد .( " " )

هک کردن آسان Registry 7

 
نکته : values های مختلف رجیستری DWORD , String values ها یا انواع دیگر همانند multi-string value یا QWORD ( 64-bit ) هستند . نوع آن ها به ویندوز یا نرم افزارهای مجزا که به دنبال آن ها هستیم بستگی دارد . DWORD و یا String Value بسیار شایع هستند به ویژه برای هک کردن رجیستری .
5 . اگر می خواهید به جای تنظیم value آن را پاک کنید . value را به "-" تغییر دهید .

هک کردن آسان Registry 8

6 . اگر می خواهید تمام key و همچنین تمام  keys و values هایی که در پایین آن قرار دارد را پاک کنید علامت "-" را در جلوی اسم key قرار دهید . اگر از انجام این کار مطمئن نیستید این کار را انجام ندهید چون امکان دارد قسمتی مهمی از رجیستری را پاک کنید .

هک کردن آسان Registry 9

 
7 . فایل خود را ذخیره کنید .
اجرای فایل .Reg
حال با انجام مراحل بالا هرکسی با فایل .Reg می تواند تغییرات را در رجیستری با دو بار کلیک بر روی آن و انتخاب گزینه Yes اعمال کند .
 

هک کردن آسان Registry 10

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 05 خرداد 1395 ساعت 23:46
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا