ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

چگونه در ویندوز مجوز حذف یک فایل و یا یک پوشه را در زمانی که پاک نمی شود بدست آوریم ؟

توسط 25 آبان, 1395 12461 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

شاید بعضی از شما به دلیل قوانین مختلفی که ویندوزهای امروزی دارند فراموش کرده اید ، زمانی که می توانستیم یک PC را به معنای واقعی یک  "رایانه شخصی" بخوانیم که این نشان می داد که شما هر جور که مایلید می توانستید با آن کار کنید مثلاً اگر می خواستید یک فایلی را پاک کنید شما باید به راحتی هر چه تمام تر می توانستید آن را پاک کنید .


اما بعضی مواقع ویندوز فرمان شما را انجام نمی دهد و فایل مورد نظرتان را پاک نمی کند و گاهی مواقع شما با این پیام روبرو می شوید : albeit probably with a program other than “TrustedInstaller” barring your path به این معنی که فایل مورد نظر توسط یک برنامه (یک برنامه مورد اعتماد) مسیر شما را محدود کرده است .

حذف فایل هایی که پاک نمی شوند 1

من به شما نشان می دهم که چگونه این محدودیت را نادیده بگیرید . اما نخست ، به خاطر داشته باشید که ویندوز گاهی مواقع نمی داند که یک پوشه و یا یک فایل مربوط به چه کاری است و به شما اجازه پاک کردن آن را نمی دهد این عمل ویندوز گاهی مواقع به نفع شماست اما بعضی مواقع نوع پوشه ها فرق می کند به عنوان مثال ممکن استیک پوسه دارای یک فایل سیستمی ویندوز باشد و به هیچ وجه نباید پاک شوند و ویندوز حق دارد تا راه شما را در پاک کردن این پوشه ها مسدود کند .
پس این موردی  که به شما گفتم را به خاطر سپرده  و با من در ادامه مطلب همراه شوید تا به شما طریقه گرفتن مجوز برای پاک کردن هر پوشه ای در رایانه را نشان دهم .
1.    نخست به محل پوشه و یا فایلی که می خواهید آن را پاک کنید رفته به عنوان مثال : (C:\Windows\addins)
2.    بر روی پوشه راست کلیک کرده و سپس به ترتیب گزینه های “Properties -> Security tab -> Advanced.” را بزنید .


حذف فایل هایی که پاک نمی شوند 2


3.    در پنجره جدیدی که باز شد (Advanced Security Settings) بر روی “Change” کنار قسمت “Owner” که در بالا قرار دارد کلیک کنید .
4.    در پنجره بعدی که باز شد (Select User or Group) آدرس ایمیل خود را که برای اکانت ویندوز (Windows account) خود استفاده کرده اید را در قسمت “Enter the object name to select” تایپ کنید . اگر از آدرس ایمیلی که وارد می کنید مطمئن نیستید که این همان ایمیل است که برای اکانت خود استفاده کرده اید بر روی گزینه “Advanced” کلیک کرده و در پنجره ای که باز می شود بر روی “Find Now” کلیک کرده و بر روی نام اکانت ویندوز خود که در قسمت نتیجه جستجو آمده دو بار کلیک کنید .

حذف فایل هایی که پاک نمی شوند 3

شما باید به پنجره قبلی باز گردانده شوید و در اینجا می بینید که نام اکانت شما در قسمت “Enter the object name to select” آمده است ، سپس بر روی OK کلیک کنید .

حذف فایل هایی که پاک نمی شوند 4

شما در حال حاضر دوباره در پنجره "Advanced Security Settings" هستید . ایده خوبی می باشد که در اینجا تیک گزینه “Replace owner on subcontainers and objects” را بزنید که با این کار اجازه کاملی برای تغییر و پاک کردن فایل های موجود در پوشه ای که می خواهید آن را پاک کنید را می دهد .بر روی OK کلیک کنید .( اگر این ایده را عملی نکنید شما مجبورید کل این پروسه را برای اینکه از دست تمام آن فایل ها خلاص شوید انجام دهید )

حذف فایل هایی که پاک نمی شوند 5

5.    در Windows Explorer بر روی پوشه ای که می خواهید آن را پاک کنید راست کلیک کنید و به ترتیب گزینه های زیر را بزنید “Properties -> Advanced -> Add.”
6.    در پنجره Permission Entry for addins بر روی “Select a principal” که در قسمت بالا قرار دارد کلیک کنید ، دقیقاً مثل زمانی که قبلاً آن را انجام داده بودید ، نام کاربریِ ویندوزِ خود را در قسمت “Enter the object name to select” وارد کرده و بر روی OK کلیک کنید .
7.    به پنجره Permission Entry for addins بازگشته و تیک گزینه “Full control” را زده و بر روی OK کلیک کنید .

حذف فایل هایی که پاک نمی شوند 6

8.    در قسمت Advanced Security Settings بر روی OK کلیک کنید و تمام . شما هم اکنون می توانید آن پوشه مزاحم را حذف کنید !

نتیجه گیری
این یکی از جامع ترین راه ها برای بدست آوردن کنترل کامل بر پوشه ها و فایل ها در رایانه می باشد وهمچنین بهترین راه برای خلاص شدن از دست فایل ها و یا پوشه های  قدیمی ویندوز “Windows.old” که داخل آنها فایل های غیر ضروری که از نصب بعضی از برنامه ها باقی مانده است می باشد .
با اینحال همیشه مراقب باشید ، زمانی که با یک اعلان در مورد "اینکه شما اجازه ندارید آن پوشه را پاک کنید" مواجه شدید ، اطمینان حاصل کنید که آن چیزی را که می خواهید پاک کنید یک پوشه و یا یک فایل سیستمی نباشد و قبل از پاک کردن آن در مورد آن تحقیق کنید و اگر مطمئن نیستید حداقل از آن پوشه یک نسخه پشتیبان (backup) تهیه کرده و در جای دیگری در هارد درایوتان ذخیره کرده و آن را حداقل به مدت یک هفته نگاه دارید که محض احتیاط اگر به آن احتیاج پیدا کردید آن را دوباره به سر جایش بازگردانید .

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در سه شنبه, 25 آبان 1395 ساعت 10:17
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا