ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

چراغهای روی مودم ADSL چه کاربردی دارند و هر کدام نشانگر چه چیزی هستند ؟ مطلب ویژه

توسط 03 آبان, 1394 8560 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

چراغهای روی مودم ADSL چه کاربردی دارند و هر کدام نشانگر چه چیزی هستند ؟ تا به حال این سوال برای شما پیش آمده است ؟ به غیر از چراغ چشمک زن که مربوط به اینترنت است آیا میدانید 4 علامت باقیمانده هر کدام چه کاربردی دارند ؟(تعداد چراغها در مودم های مختلف متغیر است ولی کاربردی ترین آنها 5 چراغ می باشد) به عنوان مثال چراغ PPP(چراغ دارای علامت کره ی زمین): چراغ دارای علامت کره زمین نشان دهنده ی وضعیت کانکت بودن مودم به اینترنت بوده و در صورتی که مودم شما به اینترنت کانکت باشد این چراغ روشن و به صورت چشمک زن می باشد. در صورت کانکت نبودن مودم، این چراغ قرمز بوده و پس از انجام تنظیمات لازم در کنسول مودم؛ سبز و چشمک زن خواهد شد.
نکته حائز اهمیت این است که در صورتیکه چراغ دارای علامت سوکت تلفن (چراغ DSL) بر روی مودم به هر دلیلی روشن و ثابت نشود، امکان روشن شدن چراغ  PPPو کانکت شدن مودم وجود نخواهد داشت.

1.چراغ Power : روشن و ثابت بودن چراغ Power به معنای اتصال صحیح مودم به برق می باشد.

2.چراغ Ethernet: روشن بودن چراغ دارای علامت کامپیوتر، به معنای اتصال سیستم به مودم از طریق کابل LAN یا شبکه می باشد.
لازم به توضیح است که برقراری ارتباط سیستم تا مودم از طریق کابل LAN نیازمند نصب صحیح درایورکارت شبکه بر روی سیستم مورد نظر می باشد.

3.چراغ USB : روشن بودن چراغ دارای علامت  USBبه معنای اتصال مودم به سیستم از طریق کابل  USBبوده و شرط استفاده از این کابل، نصب صحیح درایور  USBمودم بر روی سیستم مورد نظر می باشد.

4.چراغ ADSL: در صورتیکه چراغ دارای علامت سوکت تلفن برروی مودم روشن و ثابت باشد، می توان نتیجه گرفت که  اتصال مودم تا تجهیزات سرویس اینترنت از طریق خط تلفن به درستی برقرار شده است.
شرط روشن شدن این چراغ، اتصال صحیح کابل تلفن مربوط به شماره تلفن خط رانژه به مودم می باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا