ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

ساماندهی اصولی کابل های زیر میز کامپیوتر مطلب ویژه

توسط 10 خرداد, 1396 2932 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

معمولا کاربرانی که دائم از کامپیوتر استفاده می کنند اهمیتی به چیدمان کابل های زیر میزشان نمیدهند ( عین خود بنده ) و نزدیکان بیشتر این موضوع را متوجه می شوند تا خود کاربر . چیدمان کابل ها زمانی برای ما می تواند مشکل ایجاد کند که یکی از قطعات خراب شده باشد و بخواهید آن را تعویض کنید . آنجاست که باید کلی زمان گذاشته و متوجه شوید ورودی و خروجی کابل در کدام بخش می باشد و آن را جدا کنید .اگر میز شما به طرف دیوار باشد که کار کمی سخت تر هم می شود  در ادامه یک روش ساده برای ساماندهی کابل ها آموزش داده می شود .  

گام اول : از چند راهی برق برای مرتب کردن استفاده کنید
سعی کنید از یک 6 یا 8 راهی برق استفاده کنید تا نیازی نباشد چند محافظ را بهم متصل کنید . ابتدا تمام کابل ها را جدا کنید .

1 ساماندهی اصولی کابل های زیر میز کامپیوتر

 

گام دوم : وصل کردن محافظ یا چند راهی به دیوار یا پشت میز

شاید مهمتری گام برای مرتب کردن کابل ها یافتن بهترین مکان برای وصل کردن محافظ برق می باشد ، زیرا باعث می شود کابل ها در یک نقطه همگرا به صورت صحیح متصل شوند .
در صورتیکه پشت میز شما به طرف دیوار می باشد بهترین گزینه برای اتصال زیر میز می باشد . زیر میز به شما کمک می کند کابل ها را تا جائیکه می توانید پنهان و مرتب کنید و هر موقع که نیاز داشتید بدلیل در دسترس بودن کابلی را کم یا زیاد نمایید .  

2 ساماندهی اصولی کابل های زیر میز کامپیوتر

در صورتیکه پشت میز شما آزاد می باشد بهتر است محافظ را به پشت میز وصل کنید . برای انجام اینکار هم می توانید از 2 پیچ کوتاه استفاده کنید که باعث خراب شدن و شکستگی بخش انتهایی میز نشود .  

3 ساماندهی اصولی کابل های زیر میز کامپیوتر

بعضی از محافظ برقها در بخش پشتی دارای سوراخ نگهدارنده هستند که این قابلیت را در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید ابتدا 2 پیچ پرچی را به میر متصل و سپس محافظ را به آن وصل کنید .

4 ساماندهی اصولی کابل های زیر میز کامپیوتر

5 ساماندهی اصولی کابل های زیر میز کامپیوتر

گام سوم : استفاده از سیم جم یا نوار چسب پارچه ای
در صورتیکه تعداد کابل های شما کمتر از 5 عدد می باشد می توانید از سیم جم استفاده کنید . سیم جم با قطر 1.5 سانت به کاربر کمک می کند حداکثر تا 5 کابل را ساماندهی کند .

6 ساماندهی اصولی کابل های زیر میز کامپیوتر

یکی از مشکلات سیم جم این می باشد که اجازه نمیدهد کابل بلند را کوتاه کنید و تمام کابل هایی که درون آن قرار می گیرند باید در یک راستا و به صورت موازی کنار هم قرار بگیرند .  اما چسب های پارچه ای دو طرفه به شما کمک می کند اول کابل را کوتاه کرده و سپس آن را جم کنید . اینکار نظم بیشتری به چیدمان کابل ها میدهد .  هدف استفاده از تسمه های پارچه ای جلوگیزی از آویزان بودن کابل های بلند و شسته رفته کردن کابل ها می باشد .  

7 ساماندهی اصولی کابل های زیر میز کامپیوتر

گام چهارم :  استفاده از برچسب کابل (اختیاری)
اگر رک شبکه یا سوئیچ هایی که در اداره جات مورد استفاده قرار می گرد را مشاهده کرده باشید ، انتهای کابل ها یک پلاک یا برچسب خورده است که روی آن یک شماره ثبت شده است . این برچسب کمک می کنه اگر فرد دیگری بخواهد در شبکه تغییراتی در چیدمان بدهد راحت تر بتونه تغییرات را اعمال کنه .
خوب اینکار را می تونید به صورت اختیاری برای کامپیوتر خودتون هم استفاده کنید . کافیه چند تا برگه یا برچسب برداریم و نام هر کابل را در انتهای اون بنویسیم . اینطوری موقعی که مشکلی بوجود بیاد و بخواهیم تغییرات بدیم این برچسب های مثل یک تابلوی راهنما خیلی می تونن به ما کمک کنند .امیدوارم این مقاله مفید بوده باشد .

8 ساماندهی اصولی کابل های زیر میز کامپیوتر
9 ساماندهی اصولی کابل های زیر میز کامپیوتر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 10 خرداد 1396 ساعت 09:32
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا