ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

امنیت شبکه (بخش اول : شبکه و انواع شبکه) مطلب ویژه

توسط 06 مهر, 1394 4105 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

امروزه با رشد روز افزون شبکه های کامپیوتری چه از نوع کوچک آن مانند یک شبکه محلی و چه از نوع گسترده آن مانند موضوع بسیار مهمی را مطرح می کند که این موضوع بحث امنیت این شبکه ها می باشد .ما در سری مقالاتی قصد داریم این مبحث را برای شما توضیح دهیم که این مباحث در یک مقاله قابل گنجاندن نیست و ما این مبحث مهم را در چند مقاله به صورت سریع برای شما توضیح می دهیم .اولین مبحثی که ما برای آشنایی شما قصد داریم آن را مطرح کنیم شبکه و انواع آن می باشد، پس در ادامه مقاله ما این مبحث را دنبال می کنیم .

شبکه و انواع شبکه :

یک شبکه کامپیوتری از اتصال دو یا چند کامپیوتر تشکیل شده است . شبکه های کامپیوتری در ابعاد متفاوت و با اهداف گوناگون طراحی و پیاده سازی می گردند .شبکه های LAN ( Local Area Network ) و WAN  ( Wide Area Network ) دو نمونه از متداول ترین شبکه ها در این زمینه می باشند . درشبکه LAN  ، کامپیوتر های موجود در یک ناحیه محدود جغرافیایی مانند یک خانه یا یک محیط کار به یک دیگر متصل هستند .

LAN

در شبکه WAN ، با استفاده از خطوط تلفن و یا مخابراتی یا امواج رادیوئی و سایر گزینه های موجود ، دستگاه های مورد نظر در یک شبکه به یکدیگر متصل می گردند .

WAN

گاهی ممکن است این دو شبکه به هم متصل گردند یعنی یک شبکه LAN به یک شبکه WAN متصل گردد مانند اتصال یک شبکه در محیط کار با استفاده از یک مودم ADSL  به شبکه جهانی اینترنت .

LAN to WAN

در ادامه این سری مقالات به بررسی انواع تقسیم بندی شبکه های کامپیوتری و ویژگی های این تقسیم بندی ها می پردازیم .

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا