ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

نکاتی ساده برای افزایش طول عمر باتری در سیستم عامل iOS 10

توسط 07 دی, 1395 3113 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

ما در روز و عصری زندگی می کنیم که استفاده از تلفن همراه مسأله مهمی در کسب موفقیت در کار و زندی روزانه است . یکی از آن تلفن های همراه آیفون می باشد . اما اگر ما با کمبود شارژ در گوشی مان مواجه شویم مجبوریم برای شارژ کردن گوشی خود را به پریز برق وصل کنیم و این مانند زنجیری است که اجازه حرکت را از ما گرفته است . چند نکته ساده برای افزایش طول عمر باتری گوشی را برای شما بازگو می کنیم .

در حالی که گوشی آیفون تان در حالت مصرف کم انرژی قرار دارد فوق العاده می شود که طول عمر باتری را افزایش دهید ، برخی از ویژگی ها در گوشی می باشد که خاموش است و ممکن است شما ترجیح دهید که آنها را فعال کنید . علاوه بر این ، برخی تنظیمات هستند که در حالت فعال می باشند و شما می توانید با خاموش کردن آنها سود ببرید .

این ترفندها برای گوشی های آیفون می باشد اما برنامه هایی در همین مورد برای تمام سیستم عامل های iOS می باشد .


1. دستیار (Wi-Fi assist) وای فای خود را خاموش کنید

طول عمر باتری موبایل 2

اگر هر موقع امکان داشته باشد ، به شبکه وای فای وصل بودیم . اما خاموش کردن دستیار وای فای به حفظ انرژی باتری کمک می کند .
دستیار وای فای در زمانی که شبکه به اندازه کافی سریع نمی باشد که شما بتوانید به اینترنت دسترسی داشته باشید به شبکه تلفنی وصل می شود تا از اینترنت خط تان استفاده کند . دسترسی به اینترنت خط تان در هنگامی که وای فای شما روشن است باعث می شود انرژی بیشتری از باتری شما مصرف شود و این ویژگی ممکن است برای فردی که حجم اینترنت محدودی بر روی سیم کارت خود دارد مشکل ساز شود .

2. کاهش زمان روشن بودن صفحه نمایش

طول عمر باتری موبایل 3

یکی از سریع ترین راه ها برای حفظ انرژی باتری لزوماً این نمی باشد که شما وظایف کمتری به گوشی خود بدهید اما بهتر است وظایفی که گوشی شما انجام می دهد برای حفظ انرژی باتری شما مؤثر تر باشد . به عنوان مثال زمانی که به پیامکی در گوشی تان پاسخ می دهید ، به جای اینکه قفل دستگاه تان را باز کنید و بر روی iMessage ضربه بزنید ، بر روی متن ضربه بزنید و پاسخ آن پیام را بدهید ، می توانید به جای این همه مراحل برای پاسخ دادن به پیامی در گوشی تان می توانید کاری کنید هنگامی که پیامی بر روی صفحه نمایش گوشی تان در زمانی که دستگاه تان قفل است ظاهر می شود با لمس آن پیام بتوانید به آن پاسخ دهید .

با کاهش روشن بودن زمان صفحه نمایش و کم کردن کار به نصف زمانی که قبلاً با آن کار می کرده اید می توانید انرژی باتری خود را ذخیره کنید . برای مشاهده مصرف باتری به لحاظ مدت زمان صفحه نمایش این مراحل را دنبال کنید :
1. بر روی Settings ضربه بزنید
2. بر روی Battery ضربه بزنید
3. منتظر بمانید تا “Battery Usage” بارگذاری شود
4. بر روی آیکون ساعت که در سمت راست Battery Usage است ضربه بزنید
در اینجا ، درصد استفاده از باتری برای هر برنامه دیده خواهد شد . استفاده از برنامه یی که تأثیر قابل توجهی بر روی مصرف باتری می گذارند را متوقف کنید تا بتوانید یک شارژ کامل دریافت کنید .


3. اگر متصل نیستید ، در حالت قطع بمانید

طول عمر باتری موبایل 4

در هنگام سفر در زمانی که خارج از محدوده ی آنتن دهی می باشید ، آیفون شما به طور مداوم سعی می کند تا به شبکه مخابراتی وصل شود که این حرکت باعث می شود انرژی زیادی از باتری شما مصرف شود . برای اینکه آیفون تان را مجبور کنید تا به دنبال شبکه مخابراتی نگردد این کار ها را انجام دهید :
1. بر روی Settings ضربه بزنید
2.  بر روی Cellula ضربه بزنید
3. بر روی سوئیچ “Cellular Data” ضربه بزنید


4. تغییر تنظیمات Location Services توسط برنامه

طول عمر باتری موبایل 5

بعضی برنامه ها احتیاج ندارند تا به Location Services گوشی تان دسترسی داشته باشد . به غیر از آمار استفاده برای توسعه دهندگان ، استفاده از Location Services برای بیشتر برنامه ها کارایی آنها را افزایش نمی دهد برخی از برنامه ها به صورت همیشگی به Location Services شما دسترسی دارند برای غیر فعال کردن این قابلیت مراحل زیر را انجام دهید :
1. بر روی Settings ضربه بزنید
2. بر روی Privacy ضربه بزنید
3 بر روی Location Services ضربه بزنید
4. بر روی برنامه مورد نظر خود ضربه بزنید تا آن را تنظیم کنید
5. “Always” را به “Never” یا “While Using the App” تغییر دهید


5. کاهش تازه کردن (Refresh) برنامه ها در پس زمینه

طول عمر باتری موبایل 6

به مانند location services ، همه برنامه ها احتیاج ندارند که refresh شوند تا اثر گذار باشند . برای تغییر تنظیمات این برنامه ها باید این کار را انجام دهید :
1. بر روی Settings ضربه بزنید
2. بر روی General ضربه بزنید
3. بر روی Background App Refresh ضربه بزنید


وضعیت آن را تغییر دهید


6. غیر فعال کردن روشنایی خودکار

طول عمر باتری موبایل 7

روشنایی خودکار انرژی زیادی از باتری را مصرف می کند ، به طوری که روشنایی صفحه گوشی را نسبت به نور محیطی که در آن قرار گرفته اید تنظیم می کند . گفته می شود که تنظیم دستی روشنایی صفحه انرژی زیادی از باتری را استفاده نمی کند ، برای خاموش کردن روشنایی خودکار به روش زیر عمل کنید :
1. بر روی Settings ضربه بزنید
2. بر روی “Display & Brightness” ضربه بزنید
3. قابلیت “Auto-Brightness” را غیر فعال کنید


7. راه اندازی مجدد به صورت دستی

طول عمر باتری موبایل 8

راه اندازی مجدد به صورت دستی ، سریع ترین راه برای خالی کردن رم و از کار انداختن فعالیت های پس زمینه برنامه هایی می باشد که احتیاجی به بالا آمدن این برنامه ها نیست . این کار همچنین به نشان دادن درصد دقیق باتری را نشان می دهد . برای انجام این روش با iPhone 7 یا iPhone 7 Plus دکمه های Sleep/Wake و کم کردن صدا را گرفته و نگاه دارید تا لوگو اپل را مشاهده کنید . در نسخه های قبلی آیفون دکمه های Sleep/Wake و دکمه Home را تا زمانی که لوگو اپل را ببینید را باید نگاه دارید .


8. چک کردن ایمیل و تنظیمات Push

طول عمر باتری موبایل 9

اگر ایمیل شما در حالت “Push” تنظیم شده باشد ، باید دستگاه شما دائماً به اینترنت متصل شود تا چک کند که آیا ایمیل جدیدی آمده است ، این عمل باعث مصرف زیادی از انرژی می شود . در حالت “Fetch” ، دستگاه در فواصل مختلف به بررسی اینکه آیا ایمیل جدید آمده است می پردازد . هر چه کمتر دستگاه شما به اینترنت متصل شود بهتر است . به خاطر داشته باشید که هر زمان برنامه ایمیل را باز می کنید برنامه به بررسی ایمیل های جدیدی که آمده است می پردازد .
برای تنظیمات این روش ها روند زیر را دنبال کنید :
1. بر روی Settings ضربه بزنید
2. بر روی Mail ضربه بزنید
3. بر روی Accounts ضربه بزنید
4. بر روی Fetch New Data ضربه بزنید
5. “Push” را تغییر وضعیت دهید
6. زیر گزینه “Fetch” ، فواصل بررسی کردن ایمیل را تغییر دهید


بررسی کنید که آیا باتری آیفون شما معیوب است

طول عمر باتری موبایل 10


اپل تأیید کرده است که برخی مدل های iPhone 6S در ماه های سپتامبر و اکتبر 2015 ساخته شده است و به احتمال بسیار زیاد این باتری ها ممکن است معیوب باشد . اما باعث منفجر شدن گوشی شما نمی شود ،  اما زمانی که شارژ باتری معیوب کم باشد باعث می شود که آیفون شما خاموش شود .
شما با استفاده از این لینک می توانید با وارد کردن شماره سریال دستگاه تان ببینید که آیا باتری iPhone 6s باید تعویض شود .
https://www.apple.com/support/iphone6s-unexpectedshutdown/

طول عمر باتری موبایل 11

نتیجه گیری
در نهایت باید بگوییم که متصل کردن دستگاه شما به پریز سریع ترین راه برای حل مشکل شما می باشد . با اینحال ، تغییرات کوچکی در تنظیمات نیز باعث حل مشکلات شما در مورد مصرف برق دستگاه تان خواهد شد .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا