ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

چگونه در نسخه اندروید 7، صفحه نمایش را به دو قسمت تقسیم کنیم ؟

توسط 20 دی, 1395 3292 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

اندروید 7 یک قابلیت جالب به آن اضافه شده است و به شما امکان این را می دهد که صفحه نمایش تان را به دو قسمت تقسیم کنید و دو برنامه را همزمان در کنار هم باز کنید. هر دو برنامه فعال اند و شما می توانید برای استفاده بین این دو برنامه یکی را انتخاب کنید. تقسیم صفحه (split view) در هر دو حالت عمودی و افقی کار می کند. در حالت عمودی، دو برنامه ای که انتخاب می کنید یکی در بالای برنامه دیگری پین می شود. در حالت افقی، برنامه ها در کنار یکدیگر قرار می گیرند، دقیقاً مانند دو برنامه ای که در رایانه باز می کنید و آن دو برنامه در کنار همدیگر قرار می گیرند. یکی از برنامه ها به صورت فعال عمل می کند و شما می توانید برنامه ای که تا چند لحظه پیش با آن کار می کردید یا برنامه ای که در حال حاضر فعال است را در کنار برنامه فعال تان قرار دهید. در اینجا ما به شما نشان می دهیم که چگونه در نسخه 7 اندروید از قابلیت تقسیم صفحه استفاده کنید.


فعال کردن قابلیت تقسیم کردن صفحه نمایش
به منظور استفاده از قابلیت تقسیم صفحه در حالت افقی، باید قابلیت چرخش صفحه نمایش (screen rotation) دستگاه شما فعال باشد. شما می توانید با باز کردن محل اعلان ها (Notifications area) این قابلیت (screen rotation) را فعال کنید. یک از برنامه هایی که نیاز دارید را باز کنید. این برنامه به عنوان برنامه اصلی شما می باشد.

بر روی دکمه ی recent apps (دکمه ای که برنامه هایی که به تازگی با آن کار می کرده اید را نشان می دهد) ضربه زده و انگشت خود را نگاه دارید تا زمانی که تصویر شما به قسمت تقسیم شود.

برنامه ای که اجرا می کنید به سمت چپ صفحه پین می شود (البته در زمانی که دستگاه تان را به حالت افقی گرفته اید). در راست صفحه، شما می توانید از بین برنامه هایی که به تازگی با آن کار می کرده اید یکی را انتخاب و آن را باز کنید تا به سمت دیگر صفحه ( سمت راست) و در کنار دیگر برنامه تان پین شود.

-------------------------------------------------------------------------------------
این مقاله را از دست ندهید :نحوه پشتیبان گیری و پاک کردن اساسی اطلاعات گوشی اندرویدی تان قبل از اینکه آن را بفروشید -------------------------------------------------------------------------------------

چگونه در نسخه اندروید 7 صفحه نمایش را به دو قسمت تقسیم کنیم 2

در حالت عمودی هم بسیار شبیه حالت افقی کار می کند.

چگونه در نسخه اندروید 7 صفحه نمایش را به دو قسمت تقسیم کنیم 3

چگونه در نسخه اندروید 7 صفحه نمایش را به دو قسمت تقسیم کنیم 4

خارج شدن از حالت تقسیم کردن صفحه نمایش
هنگامی که شما به صفحه اصلی باز می گردید  قابلیت تقسیم صفحه به صورت خودکار غیر فعال نمی شود. و زمانی که شما یک برنامه را از قسمت برنامه هایی که با آنها تازه کار کرده اید یا از صفحه اصلی باز می کنید به کنار / بالای برنامه ای که بر روی صفحه باز دارید پین می شود.

برای خارج شدن از این قابلیت شما باید بر روی جایی که صفحه نمایش را به دو قسمت تقسیم می کند ضربه زده و انگشت خود را نگاه دارید و بعد انگشت خود را در همان حالت به کناره ی ( چپ / راست ) یکی از لبه ها بکشید. آخرین برنامه ای که با آن کار کرده اید به صورت تمام صفحه در می آید و صفحه از قابلیت تقسیم صفحه خارج می شود.

این را به خاطر بسپارید که این قابلیت هم در گوشی ها و هم در تبلت هایی که دارای نسخه 7 اندروید می باشند کار می کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا