ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

ایجاد میانبر برای اجرای برنامه ها در حالت تقسیم صفحه در اندروید 7

توسط 23 دی, 1395 3440 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

اندروید نسخه 7 دارای ویژگی های جدید زیادی نمی باشد اما حالت تقسیم صفحه یکی از آن ویژگی های بزرگی است که اضافه شده است. همانطور که در آموزش قبل ذکر کردم حالت تقسیم صفحه (split screen) به شما اجازه می دهد که در گوشی و یا تبلت خود همزمان دو برنامه را با هم در کنار هم باز و به صورت فعال داشته باشید. Screens یک برنامه رایگان اندروید می باشد که به شما اجازه می دهد هر دو برنامه را که می خواهید به طور همزمان در حالت تقسیم صفحه اجرا کنید. برنامه دارای دو خصوصیت می باشد: اول  اینکه برای وارد شدن به حالت تقسیم صفحه کار را بسیار راحت کرده است و دوم اینکه یک میانبُر (shortcut) برای اجرای آن دو برنامه در حالت تقسیم صفحه برای شما ایجاد می کند. البته دسترسی به روت برای این برنامه مورد نیاز نمی باشد و شما می توانید بدون روت کردن این برنامه را اجرا کنید.

برنامه Screens را نصب کرده و آن را اجرا نمایید تا اولین میانبُر خود را درست کنید. نامی برای میانبُر خود انتخاب کنید و بر روی دکمه های + ضربه بزنید تا دو برنامه ای را که می خواهید همزمان با هم اجرا شوند انتخاب کنید.

شما می توانید هر برنامه ای را که می خواهید از لیست برنامه هایی که در دستگاهتان نصب کرده اید انتخاب کنید. برنامه Screens بررسی نمی کند که آیا برنامه هایی که انتخاب می کنید از حالت تقسیم صفحه پشتیبانی می کنند یا خیر و بدون توجه به پشتیبانی برنامه ها از این حالت آنها را به لیست خود اضافه می کند.

1 2

هنگامی که شما برنامه های مورد نظرتان را انتخاب می کنید و بر روی میانبُری که درست کرده اید اسمی می گذارید، بر روی ‘Create Shortcut’ ضربه بزنید. میانبُر آن برنامه بر روی صفحه اصلی (home screen) شما اضافه می شود و این میانبُر دقیقاً همان نامی را دارد که شما برایش درست کرده اید. هنگامی که اولین میانبُر را اجرا می کنید، برنامه Screens از شما برای مجوز دسترسی های لازم سوال می کند. به دسترسی ها اجازه دهید و سپس بر روی میانبُر ضربه بزنید.

3 4

Screens به طور دائم دو برنامه را در ارتباط با یک میانبُر بر روی صفحه نمایش شما پین نمی کند. هنگامی که شما بر روی میانبُر ضربه می زنید، دو برنامه همزمان و در کنار هم بر روی صفحه باز و اجرا می شوند اما، اگر شما برنامه متفاوتی را اجرا کنید، با یکی از برنامه هایی که در کنار هم باز بود جایگزین می شود.

هنگامی که شما برنامه ها را از طریق میانبُر برنامه Screens اجرا می کنید، شما به طور راحت وارد حالت تقسیم صفحه می شوید. برنامه ها در حالت تقسیم صفحه باز خواهند شد مگر اینکه شما از این حالت خارج شوید. خارج شدن از برنامه برنامه ها را مجبور به خارج شدن از حالت تقسیم صفحه نمی کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا