ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

آموزش استفاده از خمیر سیلیکون بر روی پردازنده مطلب ویژه

توسط 03 ارديبهشت, 1394 11620 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

2 آموزش استفاده از خمیر سیلیکون بر روی پردازنده امروز میخواهم این بخش را کامل تر کنم . روز قبل کمی در مورد خمیر سیلیکون  توضیح دادم و کاربرد آن را به صورت تشریحی برای شما مورد بررسی قرار داده ام . خمیر سیلیکون  در واقع یک رسانای گرمایی بسیار با کیفیت است که بین دو شیء فلزی مورد استفاده قرار می گیرد که در اینجا معمول این دو شیء سیستم خنک کننده یا Heat Sink و CPU یا GPU شما می باشد. با استفاده از این خمیر گرما به راحتی بین این دو شیء رد و بدن می شود. این خمیر زمانیکه بر روی Heat Sink و CPU یا GPU شما قرار می گیرد کلیه فضاهای خالی میکروسکوپی که بر روی CPU یا Heat Sink شما قرار دارد را پر می کند ، این فضاهای خالی می تواند باعث عدم انتقال درست گرما و در نتیجه عملکرد ضعیف سیستم خنک کننده شوند. هوا رسانای ضعیفی برای گرماست . خمیر سیلیکون که در اینجا به عنوان رابط حرارتی Thermal Interface معروف است یک رسانای گرمایی بسیار خوب است که تا صد برابر هوا می تواند گرما را منتقل کند. به این رابط حرارتی همانطور که اشاره شد TIM یا Thermal Interface Materials گفته می شود. البته بایستی توجه کنید که خمیر سیلیکون به اندازه فلز قدرت رسانایی گرما ندارد ، بنابراین بایستی به اندازه لازم مورد استفاده قرار بگیرد در غیر اینصورت می تواند کارایی سیستم خنک کننده را تحت تاثیر قرار بدهد. با توجه به این توضیحات فرض را بر این می گیرم که پردازنده شما بسیار داغ می شود و قصد دارید خمیر حرارتی آن را عوض کنید . درادامه روش انجام اینکار را توضیح میدهم .  

1. ابتدا فن خنک کننده را باید به صورت آرم از روی پردازنده جدا کنید . دقت داشته باشید که کابل فن را در مرحله اول جدا نمایید . 

1 آموزش استفاده از خمیر سیلیکون بر روی پردازنده

 

2. با یک تکه دستمال ، پنبه یا گوش پاک کن شروع به تمیز کردن  خمیر حرارتی کنید . سعی کنید پردازنده را از جای خود خارج نکنید . همچنین می توانید سطح CPU و هیت سینک را به وسیله یه تکه پنبه و یا پارچه نخی مرطوب شده با الکل ایزوپروپیل تمیز و پاک کنید. هر چه درصد الکل بالاتر باشد برای این کار بهتر است. الکل 70 درصد مناسب است اما اگر دسترسی دارید، الکل 90 درصد بهتر است.

2 آموزش استفاده از خمیر سیلیکون بر روی پردازنده

 

3. میزان خمیر باید بسیار کم باشد، فقط به صورتی که سطح سی پی یو را بپوشاند و به اطراف و لبه CPU مالیده نشود . یک نقطه کوچک در وسط پردازنده خمیر بمالید .همانند تصویر زیر . نه بیشتر

3 آموزش استفاده از خمیر سیلیکون بر روی پردازنده

 

 4. در پایان به دقت فن خنک کننده را بر روی پردازنده قرار بدهید . نگران خمیر حرارتی نباشید . بعد از قرار گرفتن دو طح بر روی یکدیگر خمیر به صورت یکنواخت سطح پردازنده را پوشش میدهد .

4 آموزش استفاده از خمیر سیلیکون بر روی پردازنده

5 آموزش استفاده از خمیر سیلیکون بر روی پردازنده

 

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در یکشنبه, 03 خرداد 1394 ساعت 17:22
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا