Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

آموزش تصویری و معرفی تمام فیلترهای فتوشاپ Cs6 به صورت کاملا تصویری و مرحله به مرحله | تمام Filter ها با یک مثال در این بخش آموزش داده می شود

14 افکت-سیاه-و-سفید-کردن-عکس-دیجیتال-با-فتوشاپ-CS6افکت های زیادی با استفاده از نرم افزار فتوشاپ می توان بر روی تصاویر اعمال کرد که هر کدام نیاز به یک آموزش و مبحث مستقل دارد و من سعی میکنم هر چند وقت یکبار چند آموزش در این زمینه برای شما در سایت قرار بدهم تا بیشتر با قسمت هایی از فتوشاپ که مثل ابزارها در محیط اصلی برنامه نیستند و حتما باید با آنها آشنایی کامل داشته باشید تا بتوانید از آنها بهره لازم را ببرید ،آشنا کنم . 


کار با پنل هایی که برای اعمال افکت در فتوشاپ وجود دارد سخت نمی باشد فقط نیاز به تمرین و معرفی دارد .


مثلا سیاه و سفید کردن عکس هنر پیشه برای تصویر جلد مجله که در این بخش میخواهم روش انجام اینکار را توضیح بدهم .

9-آموزش استفاده از فیلترهای Sharpen در فتوشاپ Cs6با یکی دیگر از آموزشهای فتوشاپ در خدمت شما هستم . آموزش فیلتر Sharpen - وضوح تصویر به عنوان یکی از ابزار عکاسی، فضای تازه ای را به نرم افزارهای تصویرساز دیجیتالی می دهد. فتوشاپ دارای ابزار واضح سازی است که از راه منوی Filter و گزینه Sharpen قابل دستیابی است .


یکی از این فیلترها فیلتر smart Sharpen می باشد و به شما امکان می دهد میزان روشنائی و تاریکی لبه ها را تشخیص دهید. اگر زمانی تصویر مناسبی را پیدا کردید، می توانید با کلیک بر آن به ذخیره تصویر بپردازید و آن را برای استفاده های بعدی نگه دارید این کار سرعت ویرایش تصویرهای بعدی را بالا می برد. در رابط Smart Sharpening دو حالت Basic و Advance وجو دارد. Advance شامل تمام تنظیم ها در نوع BAsic هم می شود، توانائی حذف یا کمرنگ کردن سیاهی ها (تایرکی و نور) و هاله های نور با افزایش میزان وضوح تصویر را دارا است.

16-آموزش استفاده از فیلترهای Render در فتوشاپ Cs6با پنجمین شاخه فیلتر یعنی Render در خدمت شما هستم . با استفاده از زیر مجموعه های این فیلتر می توانید یک حاله ابر یا یک چراغ که همانند نور خورشید می درخشد را بر روی تصویر قرار بدهید ( افزودن یك Lens Flare به تصویر باعث ایجاد یك یا چند نقطة نورانی روی تصویر می‌شود، درست مثل حالتی كه عدسی یك دوربین رو به خورشید باشد)


Render دارای 5 زیر مجموعه می باشد که 2 فیلتر اول آن مربوط به ایجاد افکت ابر و سومی فیلتر Fibers که یک لایه یا یک قسمت انتخابی را به بافت رشته‌ای سیاه و سفید تبدیل می‌کند که همانند بافت پارچه است و 2 فیلتر باقی مانده مربوط می شود به اضافه کردن نقاط نورانی بر روی تصویر که در ادامه با استفاده از تصاویری که آماده کرده ام روش کار هر کدام برای شما توضیح میدهم.

6-آموزش استفاده از فیلترهای Pixelate در فتوشاپ Cs6شاید بخواهید تعداد پیکسل های یک تصویر را کم یا زیاد کنید یا با تبدیل پیکسل ها به تکه های شیشه و یا کاشی ، به تصویر  حالتی کریستالی و موزاییکی بدهید و ... ، اگر بخواهید کلا با پیکسل تصاویر سروکار داشته باشید می توانید از 7 فیلتر Pixelate استفاده کنید .


این فیلتر دارای 7 زیر مجموعه کاربردی در فتوشاپ Cs6 می باشد که هر کدام دارای وظیفه خاصی می باشد که در ادامه به صورت کامل هر کدام را آموزش میدهم .


اولین فیلتر هافتون می باشد .هافتون و یا خال های هافتون ( Halftone Spots ) متشکل از تعداد بسیاری از نقاط جوهر (رنگ ) هستند که تعداد این نقاط و نحوه آرایش آنها ، اندازه و شکل هندسی متفاوتی برای خال های هافتون ایجاد می کند که وقتی در کنار هم قرار میگیرد ظاهر یک عکس را به کلی تغییر میدهد .

8-آموزش استفاده از فیلترهای Noise در فتوشاپ Cs6

وقتی بخشی در سایت راه اندازی می شود ، چاره ای نداریم جز اینکه مطالب آن قسمت در اولین فرصت آماده و جهت استفاده کاربران در سایت قرار بگیرید . آموزش فیلترهای فتوشاپ CS6 هم از این قاعده مستثنی نبوده و سعی دارم تمام بخش ها را تا آخر هفته تکمیل کرده و در اختیار بازدید کنندگان عزیز قرار بدهم .

تا به امروز آموزش فیلترهای Blur . Distort همراه با زیر مجموعه هایشان آماده و مورد استفاده شما قرار گرفته است .


فیلترهای Noise به تصاویر شما یک سری نقاط وابسته به اینکه کدام زیر مجموعه از این فیلتر را انتخاب می کنید ، اضافه می کنند یا اینکه پیکسل ها را با سطح رنگها تصادفی توزیع می کنند. این تکنیک در آمیختن یک ناحیه انتخاب شده به پیکسل های اطرافش مفید می باشد. این فیـلتر ها برای ایجاد خراش یا گرد و غبار بر روی تصویر مناسب می باشند که در ادامه آموزش داده می شود .

19-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

 در درس قبلی آموزش فیلترهای زیر مجموعه Blur را به صورت کامل آموزش داده ام و در این بخش میخواهم فیلتر Distort به همراه زیر مجموعه های آن را آموزش بدهم .

فیلترهای Distort یا همان اعوجاج که در فتوشاپ CS6 دارای 9 زیر مجموعه می باشد اگر بر روی یک عکس اعمال شود ، تصویر حالتی پیدا می کند که گویی از پشت شیشه نمایش داده می شود .


هر 9 زیر مجموعه Distort دارای یک وظیفه می باشد . یکی از فیلترها اعوجاج از داخل به بیرون ایجاد می کند و دیگری در جهت افقی تصویر ، یکی حول محور دایره می چرخد و دیگری به صورت دست انداز تصویر را تغییر شکل میدهد . برای درک بهتر توضیحات فیلترهای دیستورت با من همراه باشید . 

20-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

معمولا طراحان برای اعمال افکت های مختلف بر روی یک تصویر از فیلترها استفاده می کنند و Filterها این امکان را به طراح میدهد تا به راحتی و فقط با چند کلیک ساده بتواند طیف وسیعی از تغییرات را بر روی یک تصویر اعمال کند .کاری که اگر قرار باشد به صورت دستی انجام شود زمان زیادی برده و کار مشکلی می باشد .

یکی از همین فیلترها که دارای چند زیر مجموعه می باشد Blur هست . با استفاده از فیلترهای بلور می توانید گوشه یا قسمتی از تصویر را نسبت به قسمت های دیگر محو یا شفافیت آن را تغییر بدهید .

این فیلتر و زیر مجموعه اش مورد علاقه عکاسان و گرافیست ها می باشد و به راحتی به کاربران این امکان را میدهد تا بتوانند یک قسمت از تصویر را با استفاده از محو سازی -Blur روتوش کنند یا یک چین و چروک صورت را به یک پوست شفاف تبدیل کند .


3 فیلتر جدید هم به نسخه CS6  اضافه شده است که با نامهای Field Blur / Iris Blur و Title Shift در بخش اولی لیست وجود دارد و در ادامه به طور کامل آموزش میدهم .

ویژگیهای-جدید-فتوشاپ-CS6--بخش-دومp19

شاید بخواهید یک عکس را تبدیل به یک تابلوی رنگ روغن در فتوشاپ کنید . آیا این امکان وجود دارد یا خیر ؟ در فتوشاپ CS6 فیلتری اضافه شده است که این امکان را به طراح میدهد تا به راحتی و با استفاده از یک سری تنظیماتی که وجود دارد ، تصویر دلخواه خودش را به یک تابلوی بی نظیر رنگ روغن تبدیل کند .

برای استفاده از این فیلتر حتما باید از نسخه 6 فتوشاپ استفاده کنید و در ورژن های قبلی وجود ندارد .

کافیست یک عکس را با فشردن کلیدهای Ctrl+O وارد فتوشاپ کرده و در مرحله بعدی همانند آموزش فیلتر Oil Paint را بر روی آن اعمال کنید .

Filte Oil Paint : در این بخش شما را با فیلتر رنگ روغن که در ورژن های قبلی وجود نداشت آشنا میکنم . Oil Paint این امکان را در اختیار کاربر قرار میدهد تا عکس طراحی شده  یا گرفته شده با دوربین عکاسی را به یک تابلوی رنگ روغن تبدیل کنید . روش کار بسیار ساده می باشد که ادامه توضیح داده می شود .

ویژگیهای-جدید-فتوشاپ-CS6--بخش-دومP5

فیلتر Adaptive Wide Angle Filter در نسخه CS6  اضافه شده است . این فیلتر از مشخصات و داده های لنز که در عکس ثبت شده است استفاده می کند و به عکاس این قابلیت را می دهد که بتواند عکس خود را به صورتی ویرایش کند که تداعی کننده ی تصویری باشد که با لنز های فوق واید (لنز هایی با فاصله ی کانونی کمتر از 15 میلیمتر) و یا لنز های Fisheye گرفته شده است و به طور خاص تصویری به وجود آورد که فوق العاده واید است.
این فیلتر با داشتن بانک اطلاعات از انواع لنزها امکان تصحیح خودکار اعوجاج را میسر می کند؛ اما در برخی موارد به سبب شناسایی نکردن لنز دوربین توسط این فیلتر یا حتی برای کسب نتیجه بهتر لازم است به صورت دستی نسبت به تنظیم آن اقدام کنیم.
این فیلتر با این که کمک قابل توجهی به تصحیح اعوجاج تصویر خواهد کرد، اما به اجبار باید کمی از کادر کناره تصویر را دوباره تنظیم کرد و با بزرگ کردن تصویر اصلی یا بریدن قسمت های صاف شده ، ساختار کلی عکس را حفظ کنیم . 

آموزش-کار-با-Filter-Gallery-4

فیلترها برای تغییر ظاهر یا منظر تصاویر، لایه ها یا نواحی انتخاب شده در فتوشاپ بکار می رود که در ادامه تمام آنها را به صورت کامل آموزش میدهم .

تا به حال به پنل  Filter Gallery دقت کرده اید ؟ پنلی که به طراح این امکان را میدهد تا از فیلترهای موجود در منوی فیلتر در یک محیط کاربری فوق العاده همراه با پیش نمایش ، بهترین استفاده را ببرد . در Filter Gallery، شما می توانید تعداد زیادی فیلتر مشاهده کرده و یکی از آنها را انتخاب و روی تصویر اعمال کنید یا آنها را روی هم قرار دهید مانند لایه ها . خوبی استفاده از این پنل برای کاربران ، در کنار هم قرار گرفتن بیشتر فیلترهای موجود در منوی Filter می باشد ، یعنی شما به راحتی قبل از هر گونه تنظیماتی می توانید فیلتر را بر روی تصویر اعمال کرده و نتیجه را مشاهده کنید ، دقت داشته باشید که تمام فیلترهای موجود در این قسمت به صورت مجزا در منوی فیلتر نیز وجود دارد .
روش استفاده از فیلتر گالری بسیار ساده و در عین حال جذاب می باشد . 

آموزش استفاده از فیلتر Wind در فتوشاپ Cs6-22

همانطور که میدانید فتوشاپ Cs6 دارای فیلترهای مختلفی برای ایجاد افکت های متنوع بر روی تصویر یا کادرهای کشیده شده می باشد .یکی از این فیلترها Wind می باشد .

این فیلتر این امکان را در اختیار طراح قرار میدهد تا از طرفین یک شیئ ، متن یا کادر کشیده شده یک سری خطوط با لبه های تیز همانند نور به طرف بیرون کشیده و در مرحله بعدی با استفاده از رنگ مورد نظر یک جلوه فوق العاده به تصویر بدهد.روش کار با این ابزار سخت نبوده و به راحتی می توانید اینکار را انجام دهید.

به امید خدا سعی میکنم تمام فیلترهای فتوشاپ Cs6 را به صورت کامل آموزش داده و هر قسمت را برای شما با یک مثال توضیح بدهم.

کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz

Please publish modules in offcanvas position.

تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا