Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

در این بخش انواع نمونه طراحی بسته بندی را می توانید جهت ایده گرفتن مشاهده و از تصاویر استفاده کنید

جدیدترین نمونه های بسته بندی 44طراحی و نوع بسته‌بندی به مثابه یك فرهنگ بومی، یا ملی و اقلیمی سیستمی است كه از سویی موجبات ایجاد ارتباط بین تولید كننده و توزیع كننده را فراهم می ‌آورد و از سوی دیگر بین آن دو و مصرف كننده ارتباط منظم و قابل اطمینانی برقرار می ‌كند.به طور کلی می توان گفت طراحی در بسته بندی جزء لازم و ضروری یک محصول است که شناساندن و نگهداری محصول را از تولید تا مصرف بر عهده دارد.

علم طراحی بسته‌بندی علم، هنر و فناوری محافظت از محصول برای نگهداری، انبارش، انتقال و توزیع، ذخیره، فروش و استفاده از آن است به گونه ای که از سویی کمترین آزار در حین تولید تا مصرف به محتوای محصول و از سوی دیگر به محیط زیست وارد گردد. بسته‌بندی شامل مراحل طراحی، ارزیابی، و تولید بسته‌ها می‌شود. بسته‌بندی بطور بسیار جامعی بر زندگی ما سایه افکنده‌ است، بطوری‌که ما در تمام اطراف خود آنرا مشاهده می‌کنیم. از اقلام مواد غذایی و دارویی گرفته تا کالاهای مصرفی و لوازم خانگی و کالاهای صنعتی و استراتژیک مانند محصولات پتروشیمیایی همه با بسته‌بندی مرتبط هستند.

طراحي بسته بندي داراي ويژگي هايي است كه آگاهانه يا ناخودآگاه مورد توجه مصرف كنندگان يك محصول قرار مي گيرد. طراح حرفه اى بسته بندى باید توان تحلیل دقیق خصوصیات فرهنگى و اقتصادي کشورها و بازارهاى خرد و کلان را داشته باشد و با تحقیق بر روی گروه سنی مخاطب و شناخت نیاز بازار در چهارچوب بودجه در نظر گرفت شده مورد توجه قرار دهد.

نمونه های بسته بندی 49بسته ‌بندی در بهترین تعریف، به عنوان یك سیستم هماهنگ توصیف می‌شود كه هدف از آن آماده سازی كالا جهت حمل‌ و نقل، توزیع، انبار كردن، فروش و مصرف می ‌باشد. بسته‌ بندی یك عملیات تجاری پیچیده، پویا، علمی، هنری و بحث آفرین است كه در بنیادی‌ ترین شكل خود، كاركرد های محافظت، نگهداری، حمل و نقل، اطلاع رسانی و فروش را شامل می‌شود. بسته ‌بندی نوعی عملكرد خدماتی است كه به خودی خود نمی ‌تواند وجود داشته باشد؛ زیرا به یك كالا نیازمند است. اگر كالایی وجود نداشت، هیچ نیازی به بسته‌ بندی نبود.
بسته‌ بندی كاركردهای متنوعی دارد؛ از كاركرد هایی با ماهیت فنی گرفته تا آن هایی كه با بازاریابی مربوط می ‌شوند.كاركرد های فنی كاركرد های بازاریابی ، دربرگیری اندازه‌گیری تبادل اطلاعات ارتقاء ، محافظت ذخیره‌سازی نمایش فروش ، نگهداری دور ریزی آگاهی رسانی ایجاد انگیزه
كاركردهای بسته بندی متخصصان فنی بسته‌ بندی نیازمند مهارت ‌های علمی و مهندسی می‌ باشند، در حالی كه متخصصان بازاریابی نیازمند مهارت‌ هایی در زمینه درك هنری و انگیزشی هستند. غیر از خود محصول كه مشتری در صورت خرید با آن آشنا می ‌شود، اولین و نزدیك‌ ترین ارتباط بصری مشتری با كالا از طریق بسته ‌بندی است. بسته ‌بندی نا مناسب، بر روحیه جامعه مصرف كننده تأثیر نا مطلوبی برجای می‌ گذارد. به طوری كه استنباط مصرف كننده از محصول، با بسته ‌بندی نا مناسب مانند تأثیر رفتار فروشنده بی‌ حوصله درآخر وقت كار روزانه است، كه اغلب از نظر روانی موجب رنجش خاطر مشتری می گردد. اما بسته‌ بندی مناسب از طریق ارتباط بصری اطلاعات كاملی را در مورد محصول و تولید كننده به مخاطب یا مصرف کننده منتقل می ‌كند.

در مقاله قبلی 32 نمونه طراحی بسته بندی مدرن را جهت مشاهده و گرفتن ایده برای بازدید کنندگان و طراحان عزیز قرار داده ام . طراحی و چاپ روی هر جنسی ویژگی ها و کنترلهای خاص خود را دارد، از جمله مواردی که در زمان چاپ نکاتی را باید در آن رعایت کرد، جنس PVC شفاف است. با کمی دقت کالاهای بسیاری را در بازار خواهید دید که برای درج اطلاعات و نام روی آنها لیبل PVC چسبانده شده است، از جمله بسیاری از مام رولت ها، شامپوها و …. که در ادامه نمونه هایی نیز قرار داده شده است .
بهتر است بدانید معمولا از جنس لیبل PVC شفاف برای درج اطلاعات بر روی ظروف نوشابه استفاده می شود با در نظر گرفتن این نکته  موارد زیر را مورد بررسی قرار می دهیم:
    در طراحی لیبل حتما رنگ ماده ای که در ظرف pet ریخته می شود یا رنگ خود ظرف (در حالی که ظرف pet شفاف نباشد) را در نظر داشته باشید.
    حتما در زیر هر نوشته یا شکلی رنگ سفید چاپ شود بدین معنی که بستر هر نوشته یا نقش قبل از چاپ رنگهای دیگر بایستی سفید چاپ شود.
    لیبل بعضی از محصولات که در ظرف pet شفاف قرار دارند هم از داخل ظرف و هم از خارج بر روی آنها چاپ صورت گرفته است. برای این منظور عملیات چاپ کمی طولانی تر خواهد بود بدین ترتیب که ابتدا نوشته های داخل لیبل به شکل ناخوانا چاپ می شود، به دنبال آن تن پلات سفید روی همه لیبل قرار می گیرد و در آخر نوشته های رو به شکل خوانا چاپ می شوند، دقت کنید که رنگ سفید باید جلا و درخشندگی لازم را داشته باشد به همین منظور رنگ سفید در حالت خاصی باید چند بار چاپ گردد.

نمونه طراحی بسته بندی 1

طراحی بر روی جعبه ، پاکت ، کارتن ، کیسه های تبلیغاتی ، صنایع غذایی و هر چیزی که بتوان بر روی آن طرح چاپ کرد را می توان جزو شاخه طراحی به حساب آورد . 

به طور کلی می توان گفت با پیشرفت هنر گرافیک و گستردگی کاربرد آن در مقاطع مختلف این هنرشاخه های متعددی از قبیل، طراحی آرم و نشانه( طراحی لوگو )، طراحی اوراق اداری(طراحی سربرگ،طراحی کارت ویزیت)طراحی پوستر، طراحی کاتالوگ و بورشور، طراحی حروف، بسته بندی و صفحه بندی که از هم متمایز هستند، را در بر می گیرد.

همه اینها در مفهوم عمومی گرافیک جای دارند و برای احاطه و آگاهی هر کدام از این رشته ها باید تجربه هایی در آن رابطه انجام داد تا به مهارت و کارآیی رسید. در ادامه 32 نمونه طراحی بسته بندی مدرن را قرار میدهم تا از دیدن آنها لذت ببرید . 

کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz

Please publish modules in offcanvas position.

تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا