ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ مطلب ویژه

توسط 27 مرداد, 1396 5126 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

فتوشاپ یک برنامه جادوگر می باشد که با استفاده از آن هر کاری می توان انجام داد . من در ادامه میخواهم به شما نشان بدهم که چگونه طرح توت فرنگی را روی لب بیاندازید . برای ایجاد این طرح از تکنیک های اولیه فتوشاپ ، ترکیب ، پنل رنگ و تنظیمات ابزارهای خاص استفاده کرده ام . درست کردن این طرح در حدود 30 دقیقه زمان می برد . اگر سوالی در حین تمرین برای شما پیش آمد سعی کنید یک مرحله به قبل باز گردید و از دوباره شروع کنید .

ابتدا هر دو عکس استفاده شده در آموزش را از این قسمت دانلود کنید .

1. عکس مدل
2. عکس توت فرنگی

 1. ابتدا فتوشاپ را اجرا کرده و وارد محیط نرم افزار شوید . کلیدهای Ctrl + O را همزمان بفشارید یا از طریق منوی File>Open عکس مدل را وارد نرم افزار فتوشاپ کنید . شما می توانید به دو صورت از این عکس استفاده کنید . یا با ابعاد اصلی یا از طریق ابزار Crop Tool (C) دور بخش مشخص شده در تصویر زیر را کراپ کنید .بعد از کراپ قسمت دلخواه بر روی کلید Enter کلیک کنید . 

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 1

2. بعد از برش ، باید کمی رنگ لب ها را تغییر بدهیم . دلیل تغییر رنگ هم ، مطابقت داشتن با عکس توت فرنگی می باشد . ابزار Quick Selection Tool (W) را انتخاب کرده و همانند تصویر زیر دور لب ها را انتخاب کنید .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 2

3. برای انتخاب دقیق تر کلیک Q را از روی صفحه کلید بفشارید تا Quick Mask فعال شود .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 3

4. اول مطمئن شوید رنگ foreground برابر با مشکی تنظیم شده باشد .
4.1. با فشردن حرف B از روی صفحه کلید ابزار Brush را انتخاب کنید .
4.2.حالا باید قسمت های اضافی دور لب و درون دهان را همانند تصویر زیر محو کنید .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 4

5. یکبار دیگر حرف Q را از روی صفحه کلیک بفشارید تا Quick Mask غیر فعال شود . 

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 5

6. در لایه لب ، به ترتیب گزینه Layer > New Adjustment Layer > Hue/Saturation را انتخاب کنید . تنظیمات گزینه Hue را برابر با +6 قرار بدهید .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 6

7. حالا نوبت میرسه به روتوش یکسری از قسمت ها دور لب . بعضی قسمت ها اطراف دهان وجود دارد که کمی مودار می باشد . کلیدهای ترکیبی Control-Shift-N را بفشارید تا یک لایه جدید ایجاد شود .
ابزار Clone Tool (S) را انتخاب کنید . تنظیمات Sample را برابر با All Layers قرار بدهید . سایز ابزار براش را برابر با 50-55 px قرار بدهید . کلید Alt را از روی صفحه کلید پایین نگه داشته و از بخشی که نیاز به نمونه برداری دارد یک نمونه بگیرید . قسمت هایی که نیاز به روتوش دارد در ناحیه Select مشخص شده است .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 7

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 8

8. ابزار Lasso Tool (L) را انتخاب کرده و یک ناحیه همانند تصویر زیر بکشید . سپس بر روی گزینه Layer > New Adjustment Layer > Curves کلیک کرده و تنظیمات را همانند تصویر زیر تغییر بدهید .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 9

9. ابزارClone Tool را یکبار دیگر انتخاب کنید و کمی گوشه سمت راست لب را بیشتر محو کنید . با ناحیه Select مشخص شده است .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 10

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 11

تا به اینجا تنظیمات مربوط به رنگ لب انجام شده است . تصویر توت فرنگی را با فشردن کلیدهای CTRL+O وارد فتوشاپ کنید . با استفاده از ابزار Lasso Tool یک بخش همانند تصویر زیر Select کنید . قسمت بریده شده را درگ کرده و روی لب قرار بدهید .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 12

10. ابزار Free Transform Tool (Control-T) را فعال کنید . سپس کلیک راست کرده و گزینه Warp را انتخاب کنید . سپس باید همانند تصویر زیر با استفاده از مربع های داخل کادر کمی انحنا به کادر بدهید و سپس بر روی کلید اینتر کلیک کنید .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 13

11. لایه توت فرنگی را انتخاب کنید .
12. کلید Control را پایین نگه داشته و بر روی علامت یا همان آیکون ماسک لایه لب کلیک کنید تا انتخاب شود . بر روی لایه Hue/Saturation هم می توانید کلیک کنید .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 14

13. برای حذف قسمت های اضافی در Layers panel باید بر روی آیکون ماسک کلیک کنید .همانطور که مشاهده می کنید قسمت های اضافی محو شد .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 15

 14. قسمت بالای لب نور زیادی دارد . با ابزار پاک کن یا ابزار براش که رنگ فورگراند برابر با مشکی تنظیم شده باشد قسمت بالای لب را حذف کنید .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 16

15. یکبار دیگر با استفاده از ابزار Lasso Tool (L) یک قسمت را همانند تصویر زیر Select کنید .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 17

16.ابزار Free Transform Tool (Control-T) را فعال کنید . سپس کلیک راست کرده و گزینه Warp را انتخاب کنید . سپس باید همانند تصویر زیر با استفاده از مربع های داخل کادر کمی انحنا به کادر بدهید و سپس بر روی کلید اینتر کلیک کنید .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 18

17. سپس بر روی گزینه Layer > New Adjustment Layer > Curves کلیک کرده و تنظیمات را همانند مرحله 8 تغییر بدهید . باید ابزار براش را در این مرحله انتخاب کرده و قسمت بیرونی لب را کمی محو کنید تا لبه های صاف کمی محو شود . رنگ فورگراند باید برابر با مشکلی تنظیم شده باشد . هم داخل لب هم بیرون لب
وقتی قسمت بالای لب را محو کردید . خط وسط سمت راست و چپ (گوشه های لب)با استفاده از ابزار براش باید کمی بیشتر محو شود . بهتر است شفافیت را کمی پایین بیاورید تا بهتر تغییرات را متوجه شوید .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 19

 18. همانطور که مشاهده می کنید نتیجه کار هنوز تیره است و باید کمی روشن تر شود . دو لایه توت فرنگی را انتخاب کنید سپس کلیدهای Control-G را همزمان بفشارید تا هر دو لایه تبدیل به یک گروه شود .
لایه Hue/Saturation را ابتدا انتخاب کنید . از طریق آیکون Create new fill or adjustment layer یک Curves ایجاد کرده و تنظیمات پیش فرض آن را همانند تصویر زیر تغییر بدهید .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 20

 19. روی لایه ماسک Curves کلیک کنید . ابزار براش/ brush را با نرمی قلم و رنگ مشکی انتخاب کنید . همانند تصویر زیر دور خط لب را تیره تر کنید . سعی کنید گوشه های سمت راست و چپ کمی بیشتر تیره شود .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 21

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 22

20. یکبار دیگر از طریق آیکون Create new fill or adjustment layer یک Curves ایجاد کرده و تنظیمات پیش فرض آن را همانند تصویر زیر تغییر بدهید .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 23

21.روی لایه ماسک Curves کلیک کنید . ابزار براش/ brush را با نرمی قلم و رنگ مشکی انتخاب کنید .انبار باید داخل لب ها را کمی تیره تر کنید . سپس سختی قلم را کاهش داده و اطراف لب را کمی براش بزنید .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 24

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 25

 22. یک لایه جدید بالای تمام لایه ها ایجاد کنید و مد لایه را برابر با Overlay قرار داده سپس تنظیمات fill را برابر با 50% تنظیم کنید .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 25

23. حرف O را از روی صفحه کلید بفشارید و ابزارهای Dodge و Burn Tool را انتخاب کنید .

 ابتدا ابزار Dodge Tool را انتخاب کرده . از نوار ابزار تنظیمات بالای صفحه Range را برابر با Highlights  و تنظیمات Exposure را برابر با 20-25% قرار بدهید. از این ابزار برای بخش میانی به ویژه قسمت چپ لب و همچنین قسمت های فوقانی لب استفاده کنید . در تصویر با رنگ سفید یا روشن مشخص شده است .

حالا ابزار Burn Tool را انتخاب کنید . Range را برابر با Midtones و تنظیمات Exposure را برابر با 20-25% قرار بدهید. عین مرحله قبل از این ابزار در قسمت هایی که در تصویر زیر مشخص شده است استفاده کنید .

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 27

انداختن طرح توت فرنگی روی لب با استفاده از فتوشاپ 28

در صورت مفید بودن این آموزش آن را از طریق کلید G+ (گوگل پلاس ابتدای صفحه ) به اشتراک بگذارید ، همچنین تجربیات و نظرات خودتان در مورد روش های فوق را از طریق بخش نظرات به دیگران اعلام کنید .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در جمعه, 27 مرداد 1396 ساعت 09:40
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا